Понюхати 50 ефірних олій і знайти гармонію в житті: розбираємось в ароматерапії зі спеціалісткою

Особистісний розвиток
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Помічали, як один аромат може викликати у вас радісні спогади, підняти настрій та надати сил? А буває так, що аромат навіює смуток, бентежить та викликає спогади про поганий випадок в житті? Це не дивно, адже аромати здатні впливати на стан людини. Ароматерапія існує дуже і дуже давно — це ціле мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин для укріплення фізичного та психічного здоров'я людини.

Сьогодні розбираємось в темі ароматів та їхнього впливу на людину. Допомогла нам в цьому аромапсихологиня та аромапрактикиня Дарія Сан.

Ароматерапевтка Дарія Сан
Related video

Що таке аромадіагностика та скільки доведеться понюхати ароматів?

Дарія Сан каже, що аромадіагностика може розповісти про характер людини, про її емоційний і гормональний стан, а також про стан здоров’я в цілому.

Якщо коротко, то людина закриває очі, вдихає ефірну олію і каже наскільки подобається або не подобається аромат. Аромадіагностика була створена на основі фундаментальної роботи двох науковців Річарда Аксела (Richard Axel) та Лінди Бак (Linda B. Buck), які в 2004 році отримали Нобелівську премію, — розповідає ароматерапевтка.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Аромадігностика проводиться різними групами олій:

  • пряною

  • камфорною

  • цитрусовою

  • хвойною

  • жіночою

  • чоловічою

  • культовою.

Що таке аромадіагностика

Кожна група відповідає за свою сферу. Наприклад, пряна група покаже чи достатньо у вас життєвої енергії та сили, щоб йти далі, вона відповідає за життєві потреби і зв'язок з тілом. Всього я даю понюхати приблизно 50 олій. По часу аромадіагностика займає приблизно 2 години, — каже експертка.

Як "свій" аромат впливає на людину та аспекти її життя?

Ароматерапевтка розповідає, що коли людині дуже сильно подобається аромат, то це означає, що цей аромат є ресурсним. Тобто цього зараз не вистачає людині.

Давайте наведу приклад. Якщо серед всіх ароматів ви обираєте зараз апельсин. Це означає, що в вашому житті зараз не вистачає оптимізму, натхнення, віри в свої сили. Після аромадіагностики зазвичай я пропоную створити ресурсний парфум. У кожної людини він індивідуальний, тому що створюється з тих ароматів , які зараз були обрані як найприємніші.

Як ефірні олії впливають на стан людини

В парфумі може бути до 7 ароматів. Ним треба користуватися 21 день. Це і є ароматерапія. Дарія Сан каже, що на рівні підсвідомості аромат працює з вашими питаннями.

Якщо якийсь аромат не сподобався людині, то про що це говорить?

Буває так, що якісь запропоновані аромати дуже не подобаються людині і її може буквально нудити. Дарія Сан каже, це може говорити про те, що цей аромат є тригером для людини.

Він говорить про якісь переконання, стереотипи, блоки, а також це може бути пов'язано з родовими питаннями. Наприклад: нудить від рожевого перцю. Це говорить про порівняння, осуд, нерівність, спотворене уявлення про себе, — каже ароматерапевтка.

За її словами, з цим можна працювати. Наприклад, для людини готується спеціальна суміш: в рожевий перець додаються компліментарні олії для маскування аромату. Цю суміш рекомендується наносити впродовж 21 дня на груди та сонячне сплетіння. До речі, кожен аромат наноситься на певні частини тіла для ефективності.

Що таке ароматерапія

Як взагалі аромати використовуються в терапії?

Щоб зрозуміти, як аромати можуть впливати на стан людини, треба дізнатися, в якому саме стані перебуває людина і який в неї запит. Наприклад, зараз багато хто з нас перебуває в стресі. Дарія Сан рекомендує, коли важко, просто глибоко дихати і краще з ефірними оліями терапевтичної дії.

Є ефірні олії — адаптогени. Вони нормалізують роботу нервової системи, підвищують комунікабельність, усувають різкі перепади настрою, відкривають чакри для радості, усувають важкі думки, заповнюють легкістю та світлом, — розповідає аромапрактикиня.

Як аромати можуть впливати на стан людини

До таких ефірних олій відносяться: орегано, кардамон, кінза, коріандр, м'ята, розмарин, фенхель, бергамот, чайне дерево, евкаліпт, лимон, кедр, кипарис, піхта, туя. До того ж лаванда є чудовим релаксантом, який працює з тривогою; жасмин та троянда стабілізують стан, мирра та ладан гармонізують.

Залишайтеся у гармонії з собою, бережіть своє здоров'я та звертайтеся до лікарів, коли це необхідно!

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про те, що таке ретрит і як він допомагає у житті.