Карта бажань: як за допомогою візуалізації втілити у життя мрії
Кожен має мрії про своє майбутнє. Хороший спосіб чіткіше сформувати ці мрії – створити дошку візуалізації. Про те, як це зробити – читайте у матеріалі Хочу.
Що таке карта бажань?
Карта бажань - це візуальний інструмент, який служить посібником до ваших цілей на майбутнє, пише wikihow.com. Створення власної дошки бажань допоможе у вивченні своїх цілей і мрій і виявити свої творчі здібності.
Як створити карту бажань: коротка інструкція
Головне правило – карта бажань фокусується на тому, як ви хочете відчувати себе в майбутньому, щоб ви могли візуалізувати це майбутнє і зрештою втілити його в життя. Створити її можна так:
-
Виберіть потрібну поверхню для карти бажань – це може бути ватман, великий шматок картону або все, що дозволить ваша фантазія.
-
Виберіть зображення, які вам подобаються та відповідають вашим мріям. Це можуть бути фотографії людей, місць чи речей — це все, що ви вважаєте метою свого майбутнього.
-
Знайдіть надихаючі цитати, щоб додати їх на дошку мрій.
-
Починайте створення карти бажань. На ній можуть бути зображені всі сфери вашого життя (включаючи відносини, майно, кар'єру, сім'ю) або вона може ставитись до однієї сфери вашого життя, яку ви хочете покращити, змінити чи розвинути у майбутньому.
-
Наклейте фотографії та цитати на карту бажань. Розташуйте картинки та цитати так, як вам хочеться. Це ваша дошка і саме вам вирішуватиме, як вона виглядатиме.
-
Розмістіть карту бажань у добре видимому місці.
-
Збережіть фотографію картки бажань на телефоні. Якщо ви колись відчуєте, що вам не вистачає концентрації, киньте швидкий погляд на нього, щоб перефокусуватися.
-
Залишіть трохи порожнього місця на дошці візуалізації. Цей порожній простір символізує зростання та еволюцію вашої мрії. Крім того, було б добре мати трохи порожнього місця, якщо ви захочете додати більше зображень, цитат або дрібничок на свою дошку візуалізації, не переробляючи її повністю.
-
Повірте в силу дошки мрії. Карта бажань - це спосіб візуалізувати своє майбутнє та майбутні цілі, а візуалізація - одна з найпотужніших розумових вправ, які ви можете виконувати.
Коли потрібно робити карту бажань?
Поновлюйте карту бажань щороку. Людина постійно перебуває у розвитку, разом із нею розвиваються і її бажання. Отже, розширюйте карту залежно від змін ваших цілей.
Але й не поспішайте позбавлятися старих карт бажань - їх аналіз допоможе вам зрозуміти, як змінювалися ви і ваші цілі протягом багатьох років.
Раніше ми писали, чому перехідні періоди бувають у підлітків. Криза будь-якого віку – важливий етап у розвитку людини та її легше пройти, якщо заздалегідь відомо, що чекає на людину.