Візьми себе в руки: як навчитися дисципліні, коли ти давно не дитина

Особистісний розвиток
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Хочете покращити власну дисципліну, але не знаєте, з чого почати? Давайте розберемося разом.

Що таке дисципліна і чому вона потрібна вам?

У повсякденному житті дисципліна означає дотримання порядку, підпорядкування правилам і нормам, а також контроль за своїми діями. У цьому сенсі дисципліна включає повагу до інших людей, пунктуальність, відповідальність і самоконтроль.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Спочатку варто розібратися з тим, для чого вам потрібна дисципліна, вважає видання verywellmind.com. Досліджуйте свої великі життєві цілі у широкому масштабі, знову усвідомити, чому самодисципліна принесе вам користь і чому вона вам потрібна. Після цього можна приступати до постановки цілей.

Зверніть увагу на великі, невеликі та маленькі цілі: від кар'єри до невеликих повсякденних звичок на кшталт частих прогулянок.

Візьми себе в руки: як навчитися дисципліні, коли ти давно не дитина - фото №1

Можете навіть записати свої цілі до списку. Обов'язково включайте невеликі цілі, які можна легко досягти за наявності дисципліни, а не тільки великі цілі, досягнення яких потребує багато часу.

Після цього запишіть кілька звичок, які можна використовувати для досягнення цілей. Наприклад, якщо ви хочете виходити щодня на прогулянку, ви можете встановити будильник на певний час. Встановлюйте невеликі регулярні нагадування, які допоможуть вам не збитися зі шляху досягнення своїх цілей.

Як стати дисциплінованим: 7 кроків, які важливо зробити

Тренер з лідерства Брент Глісон у своїй колонці для Forbes назвав 7 кроків, які потрібно пройти на шляху до самодисципліни.

Візьми себе в руки: як навчитися дисципліні, коли ти давно не дитина - фото №2

1. Знайте свої сильні та слабкі сторони

Всі ми маємо слабкості. Вони проявляються у тих галузях, де нам бракує самоконтролю. У кожного з нас є свої сильні сторони та речі, які нам не подобаються.

Наприклад, мені не подобаються важкі розмови, тривала паперова робота, що включає розкопування старих документів... І тому я раніше активно (або цілеспрямовано) уникав цих занять. Тепер я намагаюся вирішувати їх безпосередньо чи делегую їх іншим,

– пояснює Глісон.

Самосвідомість — потужний інструмент розширення зони комфорту, але вона вимагає постійного зосередження уваги та визнання своїх недоліків, хоч би якими вони були. Знайте свої сильні сторони, але, що важливіше, визнайте свої недоліки. Ви не зможете їх подолати, доки не зробите це.

2. Усуньте спокуси

Усунувши найбільші спокуси зі свого оточення, ви значно покращите свою самодисципліну. Якщо ви хочете харчуватися здоровіше, викиньте нездорову їжу на сміття. Бажаєте пити менше? Викиньте алкоголь. Якщо ви хочете підвищити свою продуктивність на роботі, покращіть керування своїми справами, відключіть повідомлення у соціальних мережах та відключіть звук на своєму мобільному телефоні.

Чим менше у вас відволікаючих факторів, тим більше ви будете зосереджені на досягненні своїх цілей.

3. Встановіть чіткі цілі та складіть план їх досягнення

Чіткий план описує кожен обмежений за часом крок, який ви маєте зробити для досягнення своїх цілей. Створіть мантру, щоб зберегти концентрацію. Успішні люди використовують цей метод, щоб не збитися зі шляху, емоційно поєднатися зі своєю місією та встановити чітку фінішну межу.

4. Виробляйте звички щодня

Ми не народжуємося із самодисципліною; це набута поведінка. І, як і будь-яка інша навичка, він вимагає щоденної практики та повторення. Це має стати звичкою. Але зусилля і зосередженість, необхідні самодисципліни, можуть виснажувати. Згодом контролювати свою силу волі стає дедалі важче. Чим сильніша спокуса чи рішення, тим складнішим може бути виконання інших завдань, які також вимагають самоконтролю.

5. Створіть нові звички та ритуали

Розвиток самодисципліни та робота над створенням нової звички спочатку може здатися складним завданням. Щоб було легше – розбийте свою мету на маленькі, здійсненні кроки. Замість того, щоб намагатися змінити все відразу, зосередьтеся на послідовному виконанні чогось одного і опануйте самодисципліну, пам'ятаючи про цю мету.

6. Змініть своє уявлення про силу волі

Наші внутрішні уявлення про силу волі та самоконтроль можуть визначати, наскільки ми дисципліновані. Якщо ви зможете усунути ці підсвідомі перешкоди та по-справжньому повірити в те, що зможете це зробити, ви отримаєте додатковий стимул для втілення цих цілей у життя.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

7. Знайдіть надійних тренерів чи partners in crime

Хороші тренери також можуть визначити аспекти вашої діяльності, які необхідно буде покращити на наступному етапі, та допомагають вам у підготовці. Це не обов'язково має бути професіонал. Ви можете попросити друга бігати з вами щовечора або гуляти з собакою не менше години.

Раніше ми назвали 10 хороших звичок, які непомітно впливають на наше життя. Спробуйте додати їх у свій порядок.