В Україні з’явилися безкоштовні мультимедійні курси з профорієнтації для молоді

Бізнес та гроші
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Велика частина дітей, випускаючись зі школи, так і не знає достеменно, ким хоче стати. Батьки пропонують одне, вчителі можуть розповідати зовсім інше, а дитина взагалі не має реального уявлення про професію, в яку збирається поринути з головою. Щоб це виправити і дати змогу випускникам і молоді знайти себе, українські роботодавці та освітяни створили безоплатні мультимедійні курси з профорієнтації. Розповідаємо, що це означає.

Нещодавно у вільному доступі з’явилися навчальні матеріали щодо 140 професій, які нині мають найбільший попит на ринку праці. Всі навчальні матеріали знаходяться на сайті освітнього хабу міста Києва і щоб почати навчатися, потрібно лише зареєструватись на сайті проєкту.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

За словами авторів проєкту, через розвиток технологій та інновацій велика кількість працівників по всьому світу, в тому числі й українців, залишається під загрозою втрати робочих місць. Водночас можуть з'явитися тисячі нових професій, які будуть більш адаптовані до нового поділу праці між людьми, машинами і програмними продуктами. Тому перед багатьма молодими українцями, особливо під час війни, гостро постає питання: як обрати професію своєї мрії, щоб вона була цікава і гідно оплачувалась, а ще - аби її можна було вивчити максимально швидко й легко.

Тому Освітній Хаб міста Києва та Асоціація інноваційної та цифрової освіти в партнерстві з понад 50 компаніями-роботодавцями та з залученням викладачів кращих вишів України створили безоплатні мультимедійні курси зі 140 професій, що мають найбільший попит на ринку праці:

  • IT-фахівець,

  • маркетолог,

  • архітектор,

  • кухар,

  • банкір,

  • військовий,

  • будівельник,

  • журналіст,

  • фахівець з блокчейн-технологій тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ці інтерактивні курси надають можливість старшокласникам, студентам та молоді, яка вже завершила навчання, зробити свідомий вибір майбутньої професії й побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри. Вони містять сторітелінг та цікавих персонажів, а також тестові завдання, вбудовані у самі уроки, які засвоюються набагато краще за звичайні відеолекції. Пройшовши курси по певній професії, можна дізнатись загальну інформацію про професію, які навички необхідні для її опанування та які кар’єрні можливості відкриваються, якщо обрати саме цю спеціальність.

Раніше ми розповідали, як стати блогером і скільки вони зазвичай заробляють. Це досить корисна інформація для тих, хто вирішив пов’язати своє життя із соцмережами і впевнений, що заробляти таким чином дуже просто.