7 принципів, які допоможуть вибратися з боргів і почати відкладати гроші
Кожен із нас мріє мати багато грошей, які зможе витрачати на що йому заманеться. Втім, далеко не всі готові відмовитися від своїх звичок, через які цих грошей часто бракує. Раніше ми розповідали, як зрозуміти, що ви рухаєтеся у напрямку великих грошей. Тепер же поділимося секретами, знання та застосування яких може допомогти вам вилізти з боргової ями й почати відкладати гроші.
Про те, наскільки важливо мати “правильні” звички, розповідає pixelinform. Тільки зрозумівши, що саме "висмоктує" з вашого гаманця всі гроші, можна братися за власне перевиховання й спробувати перетворити свій невисокий заробіток на нормальне джерело доходу, якого буде цілком достатньо для життя і навіть накопичення невеликих сум на всілякі непередбачувані ситуації або відпочинок чи великі покупки, які зараз вам не по кишені.
7 принципів, які допоможуть вибратися з боргів
-
Жодних банківських позик та кредитів. Тут ідеться і про готівковий кредит, і про оформлення кредиту на новий телефон / комп’ютер / пральну машину / шубу абощо. Єдині прийнятні варіанти кредиту - це позика на транспортний засіб або квартиру.
-
Відкладайте кошти на майбутнє. Визначте суму в 5-10% від своєї заробітної плати чи іншого доходу й відкладайте ці гроші - так у вас завжди будуть кошти “про запас”.
-
Не витрачайте більше, ніж заробляйте. Саме через це зазвичай і з’являються борги. Якщо ви не можете дозволити собі походи по кафе, дорогу поїздку чи новий крутий телефон, краще не влазьте у борги заради них. Майте на увазі, що будь-які позичені кошти згодом доведеться повертати і дуже ймовірно, що ще й з відсотками.
-
"Понти". Це фактично продовження попереднього пункту. Не намагайтеся щось із себе показати: якщо у вас немає коштів на дороге весілля, новий iPhone чи крутий курорт, краще не лізьте в борги і не витрачайте усе накопичене на речі, якими просто хочеться "попонтуватися" перед іншими.
-
Додатковий заробіток. Спробуйте знайти ще одне джерело доходу. Це може бути як тимчасовий підробіток або фріланс, так і монетизація улюбленої справи або хобі (малювання і продаж картин або вишивки, переклад чи написання текстів на біржу для копірайтерів, репетиторство з якого предмету тощо).
-
Пасивний дохід. Спробуйте зробити внесок у банку, щоб згодом отримувати певний відсоток за вкладені гроші.
-
Відмова від спонтанних покупок. Заздалегідь складайте список необхідних речей і, коли йдете на закупи, купуйте речі лише зі списку. Часто гроші з гаманця “зникають” саме завдяки позаплановим покупкам (а ті, своєю чергою, потім часто виявляються абсолютно непотрібними або взагалі не терміновими).
Раніше ми також розповідали, які професії будуть найбільш затребуваними в Україні після війни. Експерт назвав відразу 3 сектори, які сприятимуть розвитку країни, і в яких, відповідно, буде найбільше робочих місць.