10 стереотипів, які заважають нам розбагатіти: забудьте про ці "казочки" для дорослих

Бізнес та гроші
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Коли грошей ледь вистачає від зарплати до зарплати, багато людей схильні звинувачувати в цьому зовнішні обставини: несправедливих начальників, заздрісних колег, високі податки та ціни, а іноді навіть державу. Проте слід пам'ятати, що відповідальність за своє фінансове благополуччя лежить насамперед на самій людині. Навіть якщо змінити навколишні обставини неможливо, завжди є опція працювати над собою та своїми фінансами.

У книзі "Гроші приносять щастя" фінансовий коуч Альфіо Бардолла аналізує стереотипи та переконання, які можуть заважати людям покращити своє фінансове становище. Ось 10 найпопулярніших міфів, які заважають нам стає багатими.

1. Щоб "робити" гроші, потрібні гроші

Related video

Це дуже поширене переконання. Але Альфіо Бардолла стверджує, що більшість людей з мільйонними активами починали свій шлях з нуля.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

2. Щоб стати багатим, потрібно вчитися

Немає прямого зв'язку між освітою та багатством. Фінансові досягнення часто важливіші за шкільні оцінки.

3. Якщо я буду багатим, то стану жадібним і матеріалістичним

Гроші посилюють характер людини, але не обов'язково роблять її жадібною. Вони також можуть бути використані для благодійності та допомоги іншим.

4. Мені всього вистачає

Важливо розуміти, що майбутнє непередбачуване. Навіть якщо ви зараз не потребуєте грошей, фінансова подушка безпеки може виручити вас пізніше.

5. Я не можу стати багатим. Це не в моїх силах

Вчіться у тих людей, які змогли досягти фінансового успіху. Так ви зможете розвиватись і змінювати своє ставлення до грошей, а також розуміти, що багато заробляти може кожен, хто правда цього хоче.

6. Інвестування — ризикована справа

Інвестиція — це використання капіталу з метою отримання прибутку. Зверніть увагу, що слово "ризик" не входить до цього визначення. Великі інвестори не вважають інвестування ризикованим. Для них інвестування — це дотримання стратегії, повторення певних патернів, які можуть зменшити, а іноді навіть повністю виключити ризик їх інвестицій.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

7. Раніше було простіше розбагатіти

Насправді ще ніколи не було таких численних можливостей розбагатіти настільки швидко, як сьогодні. Володіння інформацією стало ключем до багатства. А підлітки, які створюють вебсайти, мають змогу конкурувати на світовому ринку із найбільшими компаніями.

8. Я вже не в тому віці

У молодих і людей похилого віку рівні шанси стати багатими. Єдиною реальною проблемою є те, що з віком люди частіше прагнуть залишатися у своїй зоні комфорту та стають менш схильними до ризику. Вони побоюються робити помилки, тому що не хочуть почуватися безглуздо.

9. Я надто молодий

Молодість та відсутність обмежуючих переконань насправді є перевагами. Тут як у спорті: чим раніше почнете тренуватися, тим легше зможете досягти визначних результатів у майбутньому.

10. Багаті заробили гроші нечесним шляхом

Нечесні люди можуть бути як багатими, так і бідними. Більшість багатих людей досягли свого стану завдяки використанню інтелекту, розвитку унікальних навичок, старанному навчанню та самоосвіті.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, які 7 принципів допоможуть вибратися з боргів і почати відкладати гроші. Виявляється, є певні звички, які можуть тягнути з вас гроші.