Людський інтелект проти штучного: які професії можуть зникнути найближчим часом

Бізнес та гроші
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Штучний інтелект вже давно і глибоко проник у наше життя. Пише листи, створює і перекладає тексти, шукає інформацію на просторах інтернету - щоденні задачі, які ми вже сприймаємо як належне. Шаленою популярністю користується чат GPT - чат-бот зі штучним інтелектом. ШІ здатен замінити і автоматизувати десятки професій.

За прогнозами аналітиків інвестиційної компанії Goldman Sachs, штучний інтелект здатен призвести до втрати 300 мільйонів робочих місць в усьому світі. І це можливе у найближчі 10 років. За даними аналітиків, професії, де працівників у майбутньому замінять роботи: математики, усні та письмові перекладачі, поети, сценаристи, вчителі, контент-модератори. Яким професіям штучний інтелект поки не загрожує, розповідає work.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Творчі професії

Штучний інтелект навчився створювати картини, писати вірші та музику за лічені хвилини. Проте його твори не просякнуті емоційним забарвленням, та не проникають в душу. Художники, актори, композитори та письменники індивідуально виражають емоції через свої твори і сприймають світ унікально. Лише власним досвідом та емоціями можна вразити публіку у саме серце.

Професії, пов'язані з глибокою взаємодією між людьми

Штучний інтелект не володіє здатністю до співчуття, не має емпатії, не розуміє почуттів, емоцій і поведінки людей. Не здатен підходити до розв'язку проблем творчо. Викладачі, менеджери з персоналу, журналісти-розслідувачі, наставники та психологи- це фахівці, які здатні емоційно контактувати та проявляти емпатію. Взаємодія між людьми була і  залишається неоціненним елементом у навчанні, психотерапії, спілкуванні та консультуванні.

Професії зі стратегічним мисленням

Керівники, менеджери, працівники інноваційних професій, підприємці володіють досвідом, знаннями та розвиненою інтуїцією, щоб приймати важливі рішення і впроваджувати довготривалі стратегії. Штучний інтелект аналізує великі об'єми даних, але людина незамінна у розпізнаванні ризиків і у баченні перспектив.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Штучний інтелект допомагає фахівцям заощаджувати час і дозволяє зосередитися на творчих, креативних завданнях де людина є незамінною. Тому панікувати ще рано, але потурбуватися про майбутнє і освоїти нову професію можливо буде не зайвим.