Помада із жуків та грейпфрута: із чого робили перші б'юті-засоби для жінок
Косметика була популярною ще за часів Клеопатри. Заможні жінки дозволяли собі дороговартісні засоби, інші використовували барвники ягід і трав. Помада стала настільки популярною серед жінок, що у Великій Британії у 1770 році її навіть заборонили використовувати “через спокушання одружених чоловіків”. Раніше ми розповідали, чи потрібно пити воду після кави, а тепер розкажемо цікаві факти про помаду.
Помада досі залишається невід'ємною частиною жіночої косметички. Проте мало хто знає, з чого робили перші зразки б'юті-засобу, пише lady.tochka.net.
-
Помада Клеопатри була кармінового кольору. Для того, щоб створити 1 помаду, хіміки використовували 70 тисяч жуків. Із них вони могли отримати рівно 400 грамів кармінового барвника.
-
У Римі помади виготовляли з охри, залізної руди та бурих водоростей. Останні мали багато ртуті і труїли своїх власниць.
-
Червоний колір помади робить людину візуально молодшою, тому що цей колір контрастує зі шкірою та підсвідомо асоціюється у людей з молодістю. Червона помада пасує усім жінкам без винятку.
-
Перший президент США Джордж Вашингтон завжди підфарбовував губи помадою перед виступами або фотосесіями, щоб мати виразніший вигляд.
-
Парламент Великої Британії у 1770 році прийняв закон про заборону фарбувати губи жінкам. У документі йдеться про те, що “жінки можуть бути визнані винними в спокушанні одружених чоловіків за допомогою косметичних засобів, їх можна судити за чаклунство”.
-
За все життя жінки з'їдають приблизно 4,5 кг помади. Чоловіки, цілуючи нафарбованих жінок, - 1,5 кг.
-
Перша успішна комерційна помада побачила світ у 1880 році. Вона складалася із грейпфрута, олії та воску. Перша помада у металевому тюбику, яку ми звикли тримати в руках, з'явилася у 1915 році.
-
Найдорожча помада у світі від “Guerlain” вартує 62000 $. Її тюбик оздоблений 18-каратним жовтим золотом і 199 діамантами, вага яких складає приблизно 2,2 карата. Також поруч дорогоцінних каменів є рубіни.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розслабитися наприкінці важкого робочого дня. Експерти порадили 5 варіантів, як легко позбутися відчуття перенавантаження.