Захищає від радіації та закриває пляшку вина: звідки береться пробка?
Корок або пробка, як її називають у народі, має чимало специфічних властивостей. Наприклад, корок не пропускає температуру вогню і здатен зменшити вплив радіації. Його одержують із зовнішнього шару кори коркового дуба. Тобто, пробка — це виключно екологічний матеріал.
Корок здирають із дуба руками. Щоб це було просто і швидко, потрібно знати час, коли дерево саме скидає з себе цю кору, пише tut-cikavo.com.
-
Пробку видобувають без шкоди дереву. Коркові дуби просто скидають свою кору, щоб відновитися. Нова виростає за декілька років. За 150 років життя дерево “знімає” із себе корок 11 разів.
-
Клітина корку має форму 14-стороннього багатогранника-стільника, а її внутрішній простір заповнений сумішшю газів. Саме завдяки ним корок дуже легкий.
-
Корок має стільникову структуру, чим пояснюється так звана “об'ємна пам'ять” матеріалу — він здатен повертати свою форму після будь-якого фізичного впливу.
-
Завдяки сукупній суміші жирних кислот і складного органічного спирту корок здатний закрити пляшку вина і тримати її перевернутою, не проронивши ані краплини. Пробка не вбирає в себе ані гази, ані рідкі речовини.
-
Пробка має низьку провідністю тепла, звуку і вібрації. Усе це через газові елементи, які містяться в її складі. Відтак корок — один із найкращих природний тепло і звукоізоляційних матеріалів.
-
Пробка не вбирає пил, тому абсолютно безпечна для алергіків та асматиків.
-
Пробкою покривають стінки космічних апаратів, у яких живуть космонавти. Саме пробка дуже знижує рівень шкідливих електромагнітних і радіоактивних випромінювань.
-
Корок не пропускає температуру і цим захищає життя космонавтів. Наприклад, коли метал стінок капсули починає плавиться і текти, з іншому сторони метал, захищений корком, залишається таким же холодним, як і на поверхні Землі.
-
Учені довели, що пробка здатна послаблювати дію геопатогенних зон на 75 — 80 %.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, для кого позіхання “не заразливе”, і чому.