Чотири простих кроки допоможуть вам очистити забруднену воду: поради МОЗ

Важливо знати
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

6 червня 2023 року сталася техногенна катастрофа, спричинена підривом Каховської ГЕС російськими терористами. Внаслідок цього інциденту багато жителів Херсонської області залишилися без будинків, а у воду потрапили небезпечні для здоров'я речовини.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нині спостерігається дефіцит води у трьох областях: Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській. Також незабаром очікується масова загибель риби та фауни. Міністерство охорони здоров'я попереджає, що хімічні речовини та збудники інфекційних хвороб, що знаходяться на кладовищах, у вбиральнях та звалищах, можуть потрапити у колодязі та відкриті водойми на території, що зазнала повені внаслідок руйнування російськими окупантами ГЕС.

Related video

Зважаючи на це, в МОЗ поділилися інструкцією, як забруднену воду перетворити на питну. Зберігайте собі та діліться зі знайомими цими простими порадами.

Як очистити забруднену воду?

  • Процідіть воду через чисту тканину, щоб видалити великі забруднення.

  • Дайте можливість воді відстоятися в чистій та закритій місткості впродовж 24-48 годин. Внаслідок відстоювання утвориться осад, який можна видалити.

  • Відфільтруйте воду. Якщо у вас немає фільтра, ви можете зробити його самостійно, використовуючи гравій, пісок або активоване вугілля.

  • Продезінфікуйте воду, прокип'ятивши її. Кип'ятіння води допоможе знищити мікроорганізми та зробити її безпечною для пиття.

Чотири простих кроки допоможуть вам очистити забруднену воду: поради МОЗ - фото №1

Однак будьте уважні! У МОЗ зазначають, що застосування цих методів допоможе очистити воду від різних забруднень, за винятком хімічних речовин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали про те, як можна допомогти переселенцям із Херсонської області, які залишили свої домівки з тваринами. Приєднуйтесь до флешмобу #прихищуізтваринами.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.