Де можна пройти безоплатні курси домедичної допомоги онлайн
В умовах воєнного стану першу домедичну допомогу зобов'язаний вміти надавати кожен свідомий громадянин. Якщо ви не знаєте, як правильно діяти, коли у людини зупинилося серце, а швидка ще не приїхала, — варто пройти спеціалізовані курси. Раніше ми писали, що день медика в Україні перенесли на нове число, а тепер розкажемо про безкоштовний онлайн курс домедичної допомоги.
Всеукраїнська Спілка Парамедиків відкрила доступ до 23-х тем онлайн-курсу, зазначає nus.org.ua. Вони стосуються необхідних тем: судоми , укуси, травми голови, кровотечі, інфаркт та інсульт, як користуватися дефібрилятором, втрата свідомості, як дістати людину з авто, алергічні реакції, опіки, якою має бути автомобільна аптечка, кишкові інфекції тощо. Також є безкоштовний дистанційний курс з першої невідкладної допомоги для дітей із 7 років.
Про першу домедичну допомогу під час війни вам розкажуть на курсі TESIMED — Center for Medical Simulation. Експерти поділяться алгоритмом правильного надання допомоги.
Свої безкоштовні курси запропонували ГО “Смарт освіта” та EdEra. Під час онлайн навчання “Домедична допомога” лікар-хірург покаже, як рятувати людей.
Разом із цим є курс першої медичної допомоги, який розділений на 3 частини. Спочатку ідеться про дії під час найбільш поширених станів, які несуть загрозу здоров’ю та життю. У другій частині навчать правильним діям при зупинці серця та дихання, а також при серцево-легеневій реанімації (СЛР). У третій частині ітиметься про дії в екстремальних ситуаціях.
Доступ до навчальних відео відкрила також організація “САВ”. Експерти оприлюднили протоколи надання тактичної допомоги пораненим в умовах війни. Ви дізнаєтеся, як зупинити кровотечу.
Також є безкоштовні офлайн курси. Вони розраховані для груп воєнних, поліції, тероборони та волонтерів у різних містах.
Відео безоплатних онлайн курсів можна прослідкувати в анонсах волонтерської організації “Мотохелп”.
Посібники “Домедична допомога в умовах бойових дій”, видані медикам, воєнним, теробороні та волонтерам видала і Всеукраїнська Рада Реанімації та Екстреної Домедичної Допомоги. Аби отримати їх для себе, заповніть анкету.
Про масаж серця, накладання джгута і захист від ударів і захватів розповіла патрульна поліція. Вони створили онлайн курс надання домедичної допомоги.
Алгоритм дій, який сприяє швидкому вивченню головних правил надання домедичної допомоги розробили і війська НАТО. Україномовну спрощену послідовність дій створила українська військова Ольга Омельчук. Вона представила легкий принцип “Ко-ле-со”: кров, легені, серце.
У телеграмі є чат-бот Медичного Корпусу, в якому надається інформація про домедичну допомогу постраждалим при надзвичайних ситуаціях. Тут немає медичних рекомендацій — лише поради стосовно дій до приїзду швидкої.
Підготуватися до екстремальних ситуацій допоможуть експерти Fast Aid Bot, що у чат-боті Телеграму.
Також навчальні відео про основи першої медичної допомоги на полі бою в безоплатному доступі оприлюднила ГО “T-Helpers”. Експерти навчать зупиняти кровотечу, накладати жгут ,оглядати пораненого та іншим корисним діям.
Базовий курс про правила й алгоритми домедичної допомоги представила і лікарка медицини невідкладних станів Анастасія Азовська. Він є у вільному доступі після реєстрації.
Відеозапис із семінару “Перша допомога в надзвичайній ситуації” безкоштовно надав і Центр спеціальної підготовки. Тут є інформація про рани, кровотечі, евакуацію та набір першої допомоги.
До слова, на YouTube-каналі організації також розміщені інші тематичні відео. А в телеграм-каналі є інструкції та ілюстрації.
У TikTok медики черкаської екстреної допомоги оприлюднили короткі відео із порадами щодо різних способів зупинки кровотечі.
Онлайн курс із компактними відео створила Міжнародна команда TacticMedAid. Тут ви дізнаєтеся про закриту і проникливу травми грудної клітки, зупинку вузлової кровотечі шиї, як накладати бинтову пов’язку, як відновити прохідність дихальних шляхів, як накласти джгут або турнікет, трамбування рани тощо.
У своєму телеграм-каналі організація також публікує відео та картинки про першу домедичну допомогу. А ще майже в кожному регіоні вони проводять безкоштовні оф-лайн курси з даної тематики.
До слова, курси є в таких містах:
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як повернути мотивацію під час воєнного стану. Експерти розповіли алгоритм дій, який допоможе відновити емоційний стан.
Фото: Freepik