#наша_таємниця: в Україні запустили кампанію з популяризації тестування на ВІЛ

Важливо знати
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Благодійна організація “100% ЖИТТЯ” запустила кампанію з популяризації тестування на ВІЛ в Україні. HOCHU.ua розповідає, що про це відомо, і в яких областях наразі проходить інформаційна кампанія.

У трьох регіонах України - Київській, Одеській та Дніпропетровській областях - стартувала кампанія #наша_таємниця в рамках проєкту HealthLink, що включає низку інформаційних заходів для прискорення зусиль з подолання епідемії ВІЛ. Цю кампанію втілює БО “100% ЖИТТЯ”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Конфіденційність є однією із засад лікарської етики, і багато українців почали більше довіряти медикам. Втім, складніше їм говорити про тему безпеки сексу, досі стигматизовану у суспільстві. За результатами дослідження, проведеного Європейським інститутом політики громадського здоров’я у 2021-2022 роках за замовленням та за сприяння проєкту USAID HealthLink, 62% українських чоловіків не використовували презерватив під час останнього статевого акту, при цьому лише трохи більш як половина населення (55%) взагалі колись проходили тестування на ВІЛ.

І це, попри те, що понад дві третини випадків інфікування вірусом відбувається саме через незахищений секс (!) На жаль, люди переважно уникають розмов на цю тему.

Крім того, лікарі часто мають упередження до людей, які живуть з ВІЛ, а пацієнти вірять, що можуть інфікуватися через тестування, і майже не знають про існування доконтактної профілактики (PrEP) й та почуваються непевно при комунікації. Усе це породжує взаємну недовіру та перешкоджає ефективній боротьбі з поширенням ВІЛ.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Метою цієї інформаційної кампанії є мотивація людей звертатися за послугами тестування та отриманням лікування (антиретровірусної терапії) до сімейних та лікуючих лікарів у своєму регіоні, а також залучення медпрацівників до просвіти на цю тему. Вважається, що формування довіри та культури дотримання лікарської таємниці, зменшення стигматизації теми ВІЛ має піти на користь здоров’ю українців та допомогти їм знайти своїх довірених спеціалістів.

У нашому закладі спостерігаються пацієнти, які мають ВІЛ, - розповідає сімейна лікарка Марія Кодрян. - Коли запроваджували програму підтримки пацієнтів, то дехто з лікарів уникав контактів із цими пацієнтами, адже у них були побоювання через нестачу інформації про ВІЛ та вплив його на організм. Завдяки навчанню медики отримали всі необхідні знання та зрозуміли важливість комунікації з людиною. Наразі усі лікарі амбулаторії згодні вести пацієнтів, які живуть з ВІЛ, та надавати їм допомогу за будь-якими медичними запитами.

Нинішня інформаційна кампанія, що проходить під хештегом #наша_таємниця, об’єднує пів сотні закладів охорони здоров’я з трьох областей. У цих закладах працюють лікарі, що проходили навчання від проєкту HealthLink.

Ваше здоров’я - надзвичайно важливе! Не ігноруйте тривожні симптоми, якщо такі з’являються, і регулярно перевіряйтеся у лікарів, щоб у випадку виникнення проблем зі здоров’ям, негайно почати їх вирішувати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про гепатит. Щороку від цієї недуги гине кожна третя людина у світі, а це — близько 1 млн людей на рік! Проблема гепатиту досі є однією із найпоширеніших у світі.