Сексуальне насильство, як зброя агресора проти української нації. Як ми можемо допомогти?

Важливо знати
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Лише за перший рік повномасштабного російського вторгнення Прокуратура України отримала близько 170 звернень від українців, які зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це повідомляють Суспільне.Новини, цитуючи виступ Олени Зеленської на міжнародній конференції “Об’єднання заради справедливості”, яка відбулася у березні 2023 року у Львові.

Проте скільки ж насправді українських жінок піддавалися сексуальному насиллю, перебуваючи під російською окупацією? І скільки з них звернулася за допомогою до психолога?.. Назвати цифру вкрай тяжко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Сексуальне насильство — це зброя, яку ворог активно використовує проти української нації: знищити жінку морально, аби вона не могла продовжувати рід. Ось що каже з цього приводу  Євгенія Аракєльян, одна з провідних психологинь проєкту GIDNA:

Цей страшний досвід залишається у свідомості жінки, не даючи відчуття безпеки, повноти життя. Передаючи нащадкам тривогу і безпомічність. Жінка відчуває біль, який замикає її у пастку самотності. І коли поруч немає підтримки, — жінка завмирає у мовчазному болю. Її відчуття цінності, гідності, безпеки та права на свободу просто зникають, розчиняються у скоєному злочині.

Проєкт GIDNA, заснований благодійним фондом Future For Ukraine, допомагає жінкам, які зазнали сексуального насильства, або ж стали його свідками, пережити цей травматичний досвід. Кожна жінка отримує 10 безоплатних кваліфікованих онлайн-сесій з психотерапевтом, які допоможуть зменшити ментальні наслідки посттравми, знову прийняти та полюбити своє тіло і віднайти в собі сили повернутися до повноцінного життя після знущань російських військових.

Фахівці GIDNA спеціалізуються саме на роботі з травмою насильства та регулярно отримують супервізії від Ізраїльської коаліції травми. Тому, якщо ви стали свідком або пережили сексуальне насильство з боку російських військових, заповніть анкету на сайті чи зверніться за кваліфікованою допомогою за телефоном +38 (050) 909-88-81 (з Пн по Пт з 10:00 до 19:00). Анонімність гарантована!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, що таке комплекси, звідки вони у нас беруться і як з ними боротися. У повсякденному житті комплекси можна порівняти з "больовою точкою", яку люди старанно намагаються приховати від сторонніх. Але далеко не завжди це вдається й, більш того, це нерозумно: від комплексів краще позбавлятися, аніж їх приховувати.

Головне фото: freepik