Чому телефон не варто тримати на тумбочці біля ліжка: чотири головні проблеми, які через це виникають
Багато з нас звикли перед сном залишати телефон біля ліжка. Це зручно, оскільки пристрій у разі потреби завжди знаходиться під рукою, але вчені рекомендують уникати цієї практики. У нашому матеріалі зібрано 4 причини, які змусять вас тримати смартфон якомога далі під час нічного сну.
Електромагнітне випромінювання
Постійне знаходження смартфона на тумбочці біля ліжка може викликати низку проблем, пов'язаних з електромагнітним випромінюванням. Ці проблеми включають безсоння, запаморочення, нудоту та роздратування. Вчені довели, що мозок людини особливо схильний до впливу випромінювання під час сну, тому рекомендується тримати гаджет якомога далі від ложа.
Безсоння
Коли ви готуєтеся до сну з телефоном у руках, переглядаєте новини, спілкуєтеся в соціальних мережах або граєте, ви ризикуєте зіткнутися з проблемою безсоння. Увечері мозок людини виробляє гормон мелатонін, який відповідає за якість сну. Однак яскраве підсвічування смартфона, особливо синього кольору, може знизити вироблення цього гормону як мінімум на 25%. В результаті виникає безсоння, яке може призвести до дратівливості та зниження здатності до раціонального та аналітичного мислення.
Тривога
Багато людей, які звикли спати з телефоном, часто мають звичку перевіряти повідомлення, що прийшли, або пошту хоча б раз за ніч. Така поведінка в нічний час негативно впливає на організм і часто викликає стрес, нервозність і тривожність. Деякі люди навіть серйозно бояться залишитись без свого телефону. Цей страх отримав свою наукову назву — номофобія, яку фахівці визначають як хворобу.
Порушення функціонування мозку
Серед нас точно є ті люди, які встановлюють кілька будильників на своєму мобільному пристрої, щоб відкласти підйом на кілька хвилин. Однак це призводить до негативних наслідків для організму. Адже коли ми прокидаємося, мозок починає виробляти дофамін — гормон, який відповідає за нашу активність впродовж дня. Затримуючи пробудження, ми фактично змушуємо організм припиняти вироблення цього гормону, а замість нього починає вироблятися заспокійливий серотонін. Внаслідок таких змін у виробленні гормонів порушується робота головного мозку, що призводить до зниження концентрації та фізичної працездатності, а також до частих коливань настрою.
Також раніше ми назвали три речі, які категорично заборонено класти поруч із телефоном. Вони можуть завдати шкоди смартфону, якщо знаходяться біля нього.