5 помилок, через які ваш новий ноутбук може виявитися гіршим за старий: чек-лист
Якщо ваш старий ноутбук почав сильно шуміти, та й загалом “доживає віку” і ви надумали придбати новий, не поспішайте! Спершу ознайомтесь із головними порадами щодо вибору ноутбука, якими діляться експерти. Точніше - переліком головних помилок, які найчастіше допускають покупці при виборі нового лептопа.
Щоб не пошкодувати через даремно витрачені кошти, фахівці сайту itechua ралять звернути увагу на 5 помилок, через які ваш новий ноутбук може виявитися гіршим за старий.
1. Неправильна діагональ екрана
У ноутбука з великим екраном є певні плюси: на ньому комфортніше працювати, грати і дивитися фільми. Але є і помітний мінус: якщо ви маєте щодня носити його із собою або часто брати у відрядження, це буде не найкращим вибором, адже такі моделі досить важкі та габаритні.
2. Кількість портів
Вони потрібні, аби під’єднати до ноутбука всі необхідні пристрої: принтер, мишку, знімні диски, флешки, телефон для підзарядки тощо. перед покупкою уважно вивчіть типи і кількість портів, якими обладнано пристрій, і зверніть увагу на те, де саме вони розташовані.
-
Почати варто з порту зарядного пристрою. Це універсальний USB-C чи окремий порт для адаптера живлення?
-
Чи є слот для SD-карти або знадобиться картрідер?
-
Чи достатньо портів USB?
-
А роз’єми для мікрофона і навушників?
Якщо ви часто проводите презентації, знадобиться також порт HDMI або DisplayPort для підключення до зовнішнього монітора. На жаль, останнім часом з’явилася тенденція до зменшення кількості портів на ноутбуках.
3. Якість зображення та звуку
Якісний дисплей – це взагалі найважливіша складова для комфортного використання ноутбука, адже вам потрібно з ним працювати і без картинки весь сенс його використання зводиться до нуля. Уважно вивчіть характеристики екрана перед купівлею ноутбука: роздільну здатність, діагональ, тип матриці, частоту оновлення, точність передачі кольору та потужність графічного процесора.
Не варто йти на компроміс і щодо якості звуку. Дивитися фільми або слухати музику на ноутбуці зі слабким звуком - це ще те випробування! Навіть якщо за це доведеться трохи переплатити, повірте: воно того варте! Вибирайте ноутбук із широкосмуговим і чутливим динаміком для чіткого, гучного звуку. Зверніть увагу також на розташування динаміків, бо це також може вплинути на якість звуку.
4. Тест-драйв ноутбука
Розповідь консультанта та ознайомлення з відгуками в інтернеті - це, звісно, добре. Але насправді ніщо не замінить вам особистий досвід. Витратьте трохи часу, щоб відчути вагу техніки, зручність клавіатури і тачпада, якість екрана, звук із динаміків тощо. Особисті враження допоможуть вам ухвалити цілком обґрунтоване рішення.
5. Ємність батареї
Ємність акумулятора має надзвичайно велике значення, якщо ви не маєте постійного доступу до джерела живлення. Варто відразу перевірити заявлений виробником час автономної роботи ноутбука, щоб зрозуміти, чи відповідає він вашим потребам. Однак пам’ятайте, що в реальному житті він завжди буде меншим, тому краще брати моделі з “запасом”.
Раніше ми розповідали, чому смартфон і ноутбук не можна класти поряд. Виявляється, таке сусідство нашкодить обом гаджетам.