Що спочатку кладуть у борщ: від цього залежить смак страви, а ми робимо це неправильно
Смак майбутнього борщу залежить від того, в якій послідовності було закладено овочі. На фінальну страву впливають, здавалося б, найменші деталі - на кшталт тієї, правильно чи ні було розбито яйце. І з борщем ситуація схожа.
Кожен кулінар має свої секрети приготування традиційного червоного борщу. Та є загальні правила, продиктовані технологією, розповідає “Главред”.
Чому порядок важливий?
Капуста, картопля, засмажка - всі ці елементи мають власне місце у приготуванні борщу. Смак майбутньої страви залежить від правильної послідовності закладання овочів. Це пов’язано з тим, що картопля, капуста та інші овочі мають різну тривалість приготування. Якщо вони переваряться - борщ вийде зовсім неапетитним.
Що покласти в борщ першим – капусту чи картоплю?
Перш за все, основа борщу - м’ясний бульйон. Чим він довше варитиметься, тим насиченішим буде борщ. В ідеалі це від 1,5 до 2-х годин.
І лише коли бульйон готовий, можна додавати овочі. Спершу додають картоплю. Це від 15 (для молодої) до 25 (для старої) хвилин.
Після картоплі у борщ потрібно додавати капусту. Її час варіння теж залежить від того, наскільки овоч старий. Загалом це від 5 до 15 хвилин. І останньою кладуть засмажку з овочів. Вона готова, і варити її довго не треба - вистачить кількох хвилин.
До речі, борщ не варто насипати по мисках одразу після того, як вимкнули під ним газ. Найкраще - дати йому настоятись, щоб інгредієнти краще обмінялись смаками. Це від 15 до 40 хвилин. До речі, ми писали, що додати в гороховий суп, щоб він став шедевром.