Ви вляпалися: 6 ознак токсичних стосунків

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Токсичні стосунки нелегко розпізнати з першого погляду. А вийти з них – ще складніше саме через те, що не кожна людина має "токсик"-радар, який допоможе обчислити нездорові дзвіночки і розірвати нездоровий зв'язок.

Що таке токсичні стосунки?

Токсичні відносини виникають, коли хтось із партнерів або відразу обидва ставлять любов вище за повагу, довіру і прихильність, вважає Марк Менсон, автор книги The Subtle Art of Not Giving a F*ck. Він підкреслює, що навіть найсильніша любов не повинна бути причиною для збереження відносин, якщо вона шкодить життю чи моральному стану когось із пари.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

6 ознак токсичних стосунків

Токсичні стосунки бувають різні, але найскладніше в них те, що часто приймають їх за норму. Марк Менсон ділиться "тривожними дзвіночками", які вказують на те, що ви перебуваєте в токсичних відносинах.

1. "Ведення рахунку"

Партнер веде рахунок і продовжує згадувати ваші попередні помилки? Ми маємо погані новини.

Така "оцінна карта відносин" – подвійний удар. Ви не тільки забуваєте про поточні проблеми, зосереджуючись на минулих помилках, але й копіть провину та гіркоту з минулого, для маніпуляцій партнером у теперішньому,

– пояснює Менсон.

2. Натяки та пасивна агресія

Така поведінка показує, що партнерам незручно спілкуватися відкрито та ясно. Людина немає причин бути пасивно-агресивним, якщо вона почувається комфортно. Натяки виникають тоді, коли один із партнерів розуміє, що чесність може стати причиною критики.

Ви вляпалися: 6 ознак токсичних стосунків - фото №1

3. Емоційний шантаж

Не варто йти на емоційний шантаж, прикриваючи небажання вирішувати проблеми. Почуттями та думками, навіть якщо вони негативні, треба спокійно ділитися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

4. Звинувачення партнера у власних емоціях

Звинувачувати партнерів у своїх емоціях – егоїстично. Крім того, це класичний приклад поганого дотримання особистих кордонів.

Коли ви створюєте прецедент, що ваш партнер завжди несе відповідальність за те, як ви почуваєтеся (і навпаки), це може легко привести до співзалежних стосунків,

– пояснює Марк.

Візьміть на себе відповідальність за свої емоції та чекайте, що ваш партнер, у свою чергу, нестиме відповідальність за свої.

5. "Любовна" ревнощі

Ви сердитесь, коли ваш партнер говорить, торкається, дзвонить, пише повідомлення, бовтається або чхає в безпосередній близькості від іншої людини, а потім скидаєте цей негатив на свого партнера і намагаєтеся контролювати його поведінку,

– пояснює Марк.

Така поведінка – зовсім не вияв прихильності. Це абсолютне безумство, спрага контролю та маніпуляція. Що робити натомість? Менсон радить повністю довіряти партнерові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

6. Подарунки разом вирішення конфліктів

Мої батьки були експертами з цього питання. І це завело їх дуже далеко: велике гучне розлучення та 15 років практично повного мовчання. З того часу вони обидва незалежно сказали мені, що це було основною проблемою у їхньому шлюбі: постійне прикриття своїх реальних проблем поверхневими задоволеннями,

- зізнається Марк.

Купівля речей або поїздка кудись замість вирішення проблем створює ще більше розжарення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, як пережити розставання та відпустити людину. Експерти вважають, що насамперед потрібно повернути віру у себе.