(НЕ) ідеальна пара: як зрозуміти, що ви потрапили в співзалежність

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Співзалежні стосунки це пастка, в яку краще не потрапляти. Чому? Часто, коли ми перебуваємо у співзалежних відносинах, нам здається, що це просто ідеальний матч. Але насправді це нездорові та нестійкі стосунки, які руйнують одразу двох партнерів.

Що таке співзалежність?

Просте визначення співзалежності - це коли ви залежите від іншої людини у своєму почутті власної гідності та використовуєте різні форми маніпуляції, щоб спробувати отримати його любов і схвалення, щоб відчути себе гідним, пише Мindbodygreen.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Маніпуляція може здатися різким словом, яке вам не знайоме, але маніпулювання іншими не завжди є підступним та жорстоким. Наприклад, ви можете спробувати взяти на себе відповідальність за почуття партнера і сказати собі, що робите це, тому що дбаєте про нього, хоча насправді це форма контролю, щоб отримати його любов та схвалення. Або навпаки, як форма контролю ви можете прямо вимагати від партнера заповнити порожню дірку всередині вас,

– пояснює видання.

Співзалежні стосунки виникають, коли кожен партнер відмовляється від відповідальності за себе. Зазвичай один партнер є "приймає", а інший - "що дає", хоча ці ролі можуть змінюватися в залежності від проблеми. Наприклад, один партнер може бути опікуном у фінансовому відношенні й таким, що бере в емоційному чи сексуальному плані.

Однак співзалежні стосунки не завжди романтичні: також можуть бути співзалежні дружні стосунки та аналогічні заплутані сімейні стосунки.

Як виникають співзалежні стосунки між чоловіком та жінкою

Бажати коханій людині кращого та пропонувати їй підтримку у скрутну хвилину — це природно. Однак, якщо довести це до крайності, бажання дбати про іншу людину може виявитися шкідливим як для вас, так і для іншої людини, пояснює Нelpguide.

Співзалежність, також відома як залежність від стосунків, виникає, коли одна людина вважає, що її робота - "врятувати" іншу людину, задовольняючи всі її потреби. Співзалежна людина будує свою ідентичність навколо цієї мети і бере на себе роль самопожертви у стосунках,

– пише видання.

На щастя, співзалежні тенденції можна приборкати і замінити здоровішими моделями поведінки. Змінивши свої думки та звички, ви зможете насолоджуватися повноцінними відносинами, а також підвищите почуття власної гідності.

Ознаки співзалежних стосунків

(НЕ) ідеальна пара: як зрозуміти, що ви потрапили в співзалежність - фото №1

На те, що ви перебуваєте у співзалежних стосунках, вказує кілька ознак:

Ви приділяєте більше уваги почуттям партнера, ніж своїм власним

Зокрема, це стосується того, хто "дає" в парі: ви налаштовані на почуття свого партнера, але схильні ігнорувати свої власні почуття або часто навіть не знаєте, що ви відчуваєте.

Ви покладаєте на партнера відповідальність за свої почуття

Ви робите так, що ваше нещастя пов'язане з діями вашого партнера замість того, щоб брати на себе відповідальність за свої почуття. Цей варіант більш специфічний для досвіду, який приймає в співзалежних відносинах.

Ви не відчуваєте себе комфортно, коли ви разом

Ви відчуваєте стрес поруч зі своїм партнером і часто відчуваєте роздратування та розчарування у своєму партнері. Ви більш розслаблені поруч з іншими, ніж зі своїм партнером.

Ви зробите все, щоб отримати схвалення вашого партнера

Ви часто можете різко засуджувати себе, що може виявлятися в тому, що ви змушуєте себе добре виглядати і діяти правильно, щоб привернути увагу і схвалення з боку свого партнера.

Ви не почуваєте себе добре у стосунках

Ви не відчуваєте збудження до свого партнера. Вам не весело разом, і немає особливої прихильності. Ви почуваєте себе самотньо зі своїм партнером.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У стосунках дуже багато напруги

У вас часті сварки, і ви звинувачуєте один одного, вважаючи, що якби інший змінився, все було б добре.

Раніше ми публікували 9 ознак чоловіка-маніпулятора . Таких хлопців краще оминати.