Жодних тривожних дзвіночків: як виглядають здорові стосунки
Здорові стосунки це щось більше, ніж просто спільні інтереси та сильні почуття одне до одного. Для цього потрібні дві людини, які дійсно розуміють і піклуються одна про одну, а також піклуються про себе. Редакція Хочу розповідає, якими мають бути здорові стосунки та як їх збудувати.
Що таке здорові стосунки?
Здорові стосунки у парі зосереджені навколо співчуття, доброти, надійності, командної роботи та схожих цінностей та цілей, пише clevelandclinic.org.
Наявність подібних цінностей та цілей, можливо, є поворотним моментом для більшості стосунків, оскільки вони фундаментально підживлюють практично все, що ви робите.
– пояснює психотерапевтка Наташа Дьюк.
Здорові стосунки: ознаки
Як виглядають здорові стосунки? Відповідь це питання важливо знати, адже без розуміння складно побудувати здорові стосунки. Наприклад, Дьюк наводить такі ознаки здорових стосунків:
Повага та особисті кордони
Кордони корисно встановлювати, коли ми знаємо, що їх перетин завдасть шкоди нашому психічному, емоційному та фізичному здоров'ю чи цінностям. Але вони також хороші для встановлення рівня поваги один до одного і для розуміння того, що ви вважаєте важливим.
– наголошує Дьюк.
Здорові кордони також існують в інтимному чи сексуальному просторі. Ніхто ніколи не повинен відчувати тиск або сором при спілкуванні один з одним усередині цього простору.
Довіра
Довіра поширюється як на, здавалося б, найменші речі, такі як довірити комусь свої емоції або дозволити собі бути вразливим поруч із ними, так і на прийняття важливих життєвих рішень — наприклад, де жити і якою ви хочете бачити сім'ю в майбутньому.
Через довгий час після закінчення фази медового місяця ознакою здорових стосунків є знання того, що ви можете покластися на свого партнера, не сумніваючись, чи можете ви йому довіряти.
Коли справи йдуть погано, ви знаходите спосіб спілкуватися
Залежно від того, як ви почуваєтеся, практикуйте активне слухання, коли ваш партнер робить те саме, і працюйте разом, щоб знайти рішення — навіть коли ви сваритеся.
- підкреслює Дьюк.
Здорові стосунки це вміння знайти компроміс
Навіть якщо ви не погоджуєтесь з проблемою чи рішенням або навіть із чимось повсякденним, що відбувається у вашому повсякденному житті, ключовим моментом є пошук шляху до компромісу.
Взаємне прощення
Дьюк підкреслює – ідеальних стосунків не буває, і прощення часто є ознакою кохання.
Ви обидва віддані стосункам
Можливо, одна із найпоширеніших скарг у відносинах полягає в тому, що хтось докладає більше зусиль, ніж інший. Ніхто не любить односторонніх відносин — але як знайти спосіб збалансувати все однаково або, принаймні, почуватися комфортно з тим, що всі вкладають у відносини?
Ви добрі один до одного
Доброта - це відчуття того, що ви в безпеці, відчуваєте підтримку і пріоритет для іншої людини.
Вам подобається в компанії один одного, і ви підтримуєте мети один одного
Можливо, ваш щотижневий розпорядок після роботи складається з гри один з одним у відеоігри або перегляду улюблених шоу. Здебільшого ваші взаємні інтереси збігаються. Але коли ваш партнер раптово планує пробігти марафон, а це означає, що йому доведеться викроїти час для тренувань, ви, як і раніше, підтримуєте ці цілі та при необхідності розподіляєте свій час та доступність.
Ви вмієте приймати рішення разом
У здорових стосунках вам слід розглядати хлопця чи дівчину як свого партнера — справжнього члена команди, до якого ви можете звернутися у всьому хорошому, поганому чи потворному.
Ви не ухиляєтесь від труднощів
У здорових стосунках не варто уникати важких розмов. Ви хочете протистояти проблемам віч-на-віч і готові знаходити способи висловити свої почуття, навіть якщо ви знаєте, що вам доведеться говорити про проблеми, які можуть викликати розпал пристрастей і посилити тиск.
Вам комфортно бути собою
Здорові стосунки це не про ролі, які потрібно грати, щоби продовжувати подобатися один одному. Це про сміливість бути собою.
Не обов'язково завжди поводитися ідеально перед своїм партнером, і це особливо вірно в здорових відносинах. Частково це пов'язано з добротою один до одного, але інакше.
Раніше ми розповідали як зрозуміти, що ви потрапили у співзалежність. Такі стосунки спочатку можуть здатися здоровими, але це велика помилка.