Пишаємось! 10 творів сучасної української літератури, які варто прочитати напередодні Дня Незалежності
Ці книги змінять ваше уявлення про українську літературу
Чимало українців ще зі шкільних років мають сформований стереотип про українську літературу, мовляв, це нудно, сумно та дуже важко. Однак варто зануритися у сучасну українську літературу, щоб відчути справжнє захоплення і подолати ці упередження. І коли це ще робити, як не напередодні Дня Незалежності.
Сучасна українська література є яскравою, сміливою і багатогранною. Прізвища Андруховича, Забужко, Жадана і Прохаська вже добре відомі далеко за межами України, прославляючи нашу країну та її культуру на світовій арені. Ми відібрали 10 видатних і різноманітних книжок, які допоможуть вам полюбити нашу сучасну літературу.
"Перверзія", Юрій Андрухович, 1997
Головний герой цього незвичайного роману — український письменник, який подорожує до Венеції для участі в симпозіумі "Пост-карнавальне безглуздя світу: що на горизонті?". У Венеції він переживає містичні події та внутрішні трансформації. "Перверзія" є однією з найцікавіших робіт Юрія Андруховича, заповнена легендами, світовими культурними посиланнями та містикою, а також написана вишуканою мовою, що забезпечить вам велике задоволення від читання.
"Непрості", Тарас Прохасько, 2002
Цей роман Тараса Прохаська, опублікований 20 років тому, був перевиданий шість разів і переведений на англійську мову. Події роману розгортаються з 1913 по 1951 рік і представляють альтернативну історію Карпат. Автор описує цю книгу як розповідь про Карпати XX століття, які були як закритою територією, що зберігала архаїчні традиції, так і відкритим місцем для контактів з іншими культурами.
"Польові дослідження з українського сексу", Оксана Забужко, 1996
Цей провокаційний роман Оксани Забужко став важливим явищем в українській літературі 90-х років завдяки відвертим еротичним сценам і феміністичному підходу. Сюжет книги фокусується на складних стосунках між українською жінкою, яка приїжджає до США, і скульптором. Роман був переведений на десять мов і десять разів перевидавався в Україні.
"Солодка Даруся", Марія Матіос, 2004
"Солодка Даруся" є одним з найуспішніших українських романів за кордоном. Книга вийшла німецькою, англійською, італійською та польською мовами, а критики у Франції відзначили поетичний стиль Марії Матіос.
"Герой нашого часу", Лесь Подерв'янський, 2006
Лесь Подерв’янський є яскравою постаттю українського андеграунду, відомий своїм гострим гумором і епатажним стилем. Його творчість, зокрема збірка "Герой нашого часу", представляє карнавальний, сатиричний напрямок і варта вашої уваги.
"Записки українського самашедшого", Ліна Костенко, 2010
Цей перший прозовий роман видатної поетеси розповідає про 35-річного програміста, який проходить через особисту кризу та аналізує недоліки сучасного світу. Ліна Костенко в цьому творі досліджує теми надмірної інформації й технологічного прогресу, що віддаляє людей одне від одного.
"Ворошиловград", Сергій Жадан, 2010
Сергій Жадан — один з найвизначніших українських авторів, його твори перекладені на 20 мов. "Ворошиловград" є реалістичним романом, що зображає життя на сході України та кримінальний світ. Цей роман отримав нагороду Книга десятиліття BBC і був екранізований у 2018 році.
"Фелікс Австрія", Софія Андрухович, 2014
"Фелікс Австрія" є другим і найвідомішим романом Софії Андрухович, що розповідає про життя дівчини Стефи в австрійському Станіславі на початку XX століття. Книга стала бестселером в Україні та отримала кілька престижних премій.
"За спиною", Гаська Шиян, 2019
Гаська Шиян — одна з найцікавіших сучасних українських письменниць. Її роман "За спиною", що розповідає про 27-річну дівчину Марту, чий коханий пішов на війну, отримав Літературну премію Європейського Союзу.
"Доця", Тамара Горіха Зерня, 2019
"Доця" — дебютний роман Тамари Горіха Зерня, що розгортається на Донбасі у 2014 році. Книга, заснована на реальних подіях, стала значною подією в українській літературі та отримала премію Книга року BBC за зворушливий сюжет про любов, патріотизм і дружбу.
Також не пропустіть 14 робочих порад, які допоможуть вам читати не тільки більше, а й краще. Беріть на замітку!