Чи давно ви перебирали свою косметичку або шафку з різними засобами для догляду за тілом та волоссям у ванній кімнаті? Ви точно впевнені, що не використовуєте свій улюблений крем після закінчення терміну придатності? Там ще десь із позаминулого року сонцезахисний крем лежить — його б теж перевірити на актуальність.
Якщо не стежити за цими речами, то можна дуже сильно нашкодити шкірі та волоссю. Портал Best Life опублікував докладний матеріал із посиланням на кількох дерматологів, у якому розповідається про шкідливість використання простроченої косметики. Ми виділили основні моменти.
Як зрозуміти, що косметика прострочена і її не можна використовувати
Будь-який косметичний продукт має свій термін придатності та кінцеву дату використання завжди можна знайти на упаковці засобу. Після цієї дати декоративна косметика і різні засоби по догляду починають втрачати свої властивості, псуватися і ставати розсадником бактерій.
До чого може призвести використання простроченої косметики
Існують певні ризики, пов'язані з використанням косметичних засобів після їхньої кінцевої дати використання. Дерматологи виділяють 5 основних проблем, які можуть виникнути:
-
поява висипу чи алергічної реакції. Особливо алергічну реакцію можуть викликати ті компоненти, які є сильними алергенами та подразниками. Згодом активні та неактивні інгредієнти руйнуються, їх хімічний склад може змінюватись і це може викликати неприємну реакцію на шкірі: висипання, вугрі, запалення, навіть контактний дерматит;
-
виникнення інфекції. Це останнє, на що ви чекаєте від використання косметики, правда? Коли термін придатності спливає, то консерванти, які запобігають розвитку бактерій у засобі, втрачають свої властивості, слабшають. Дерматологи кажуть, що нанесення простроченого засобу на шкіру з подряпинами або на ті ділянки, які контактують зі слизовою оболонкою, може призвести до виникнення інфекції. Це стосується і туші для вій, і кремів, і підводки, і будь-яких інших косметичних продуктів;
-
сонячні опіки. Вони можуть виникнути, якщо використовувати прострочений сонцезахисний крем. Дуже уважно поставтеся до цього продукту та врахуйте, що засоби з натуральними компонентами мають менший термін придатності, ніж засоби з консервантами;
-
найнешкідливіший варіант — прострочені засоби просто не спрацюють. Ближче до закінчення терміну придатності компоненти починають втрачати свої властивості та перестають бути ефективними. Зокрема, засоби догляду за шкірою, які містять ретиноїди, вітамін С, гіалуронову кислоту та альфа-гідроксикислоти просто почнуть втрачати свою силу;
-
декоративна косметика може втратити колір. За словами фахівців, кольорові пігменти змінюватимуться з часу і не залишатимуться на шкірі так довго. Особливо проблематична ситуація із тональним кремом. Чим довше основа зберігається після покупки, тим сильніше і швидше вона може окислюватися. Це окиснення може змінити колір. Змінюватися також може і текстура засобу: тональний крем може стати дуже щільним, а туш збиратиметься грудками.
Щоб косметика служила вам весь свій термін придатності ефективно, уважно читайте рекомендації на упаковці щодо її зберігання, купуйте косметику у перевірених сертифікованих продавців і утилізуйте косметичні засоби після закінчення терміну придатності. Будьте уважні до свого здоров'я та краси!
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нещодавно ми розповідали про те, як зробити обличчя красивим і худим. Читайте корисні поради щодо підготовки до літнього періоду.