Техніка гуаша – це альтернативна терапія, з використанням масажного скребка чи ролика, який допомагає покращити кровообіг. Ця стародавня китайська техніка стала популярна в косметології та домашньому догляді. Але чи така вона безпечна? Редакція Хочу вирішила дізнатися більше про побічні ефекти масажу гуашу.
Побічні ефекти масажу гуаша
Видання Оnly Мy Нealth поговорило про шкоду гуаша з професором Ніветидою Даду. Експертка виділила три основні побічні ефекти цієї техніки:
Розчісування або незначна кровотеча
Як натуральний засіб, гуаша безпечна. Це не боляче, але терапія рідко може змінити вигляд шкіри. Через тертя або зіскоб шкіри за допомогою масажного інструменту капіляри, крихітні кровоносні судини біля поверхні шкіри, можуть луснути. Це може призвести до незначних синців або кровотеч на шкірі. Синці зазвичай проходять протягом дня або двох.
Почервоніння шкіри
Почервоніння шкіри – абсолютно нормальна реакція після використання роликів для обличчя або гуаша. Здебільшого воно зникає протягом кількох годин.
Найкращий спосіб подолати почервоніння шкіри — робити масаж уночі перед сном. У більшості людей шкіра повернеться до нормального стану наступного ранку, – радить Ніветіда.
Запалення
Найчастіше запалення трапляється у людей із чутливою шкірою, але проходить через кілька годин.
Використання гуаша або ролика для обличчя може збільшити запалення шкіри, тому важливо не використовувати їх при запальних захворюваннях шкіри, – попереджає експертка.
Крім того, під час масажу гуаша існує ризик пошкодження шкіри, що може призвести до інфікування та передачі захворювань, що передаються через кров.
Масаж гуаша: інші ризики
Видання Нealthline зазначає, що масаж гуаша не підходить людям із розацеєю, дерматитом, чутливою шкірою, екземою чи алергіями. Також від процедури варто відмовитись у випадку акне.
Якщо у вас шкіра схильна до акне, то використання масел і масажних технік може погіршити стан. Обов'язково вибирайте некомедогенні олії та лосьйони, які не заб'ють пори та не викличуть прищів, – пояснюють у виданні.
Масаж гуаша: протипоказання
Крім побічних ефектів та ризиків, пов'язаних із процедурою, існують також протипоказання:
-
прийом препаратів для розрідження крові,
-
діабет,
-
активна інфекція або рада у зоні масажу,
-
висипання,
-
порушення згортання крові,
-
тонка шкіра,
-
період вагітності та годування груддю,
-
проблеми із функцією нирок.
– зазначають у Нealthline.
Раніше ми писали про те, як прибрати носогубні складки. Універсального засобу від цих мімічних зморшок немає, але комплексний підхід допоможе вирішити цю проблему.