Цинк – надійний інгредієнт, який використовують дерматологи для лікування акне. Чому він такий ефективний і чи варто перенести цинк з аптечки в косметичку - дізнайтесь у матеріалі Хочу.
Цинк: вплив на шкіру
Цинк – мінерал, який допомагає імунній системі організму боротися з мікробами та загоювати рани.
Сертифікована дерматологиня Маріса Гаршик зазначає, що цинк має як антибактеріальні, так і протизапальні властивості, тому його часто рекомендують як місцевий засіб від прищів (зазвичай у вигляді мила, що очищає).
За словами Гаршик, цинк як місцевий засіб можна використовувати щодня або кілька разів на тиждень. Найчастіше дерматологи рекомендує використовувати цинкове мило для обличчя замість звичайного засобу для чищення 3-4 рази на тиждень у поєднанні з рецептурним засобом від прищів.
Цинк від акне: як це працює
Цинк є однією з найбільш широко вивчених форм лікування акне, зазначає видання Healthline. Він допомагає боротися з вірусами та бактеріями, а також має протизапальні властивості. Ця його властивість може допомогти зменшити почервоніння та роздратування, пов'язані з вугровим висипом середнього та тяжкого ступеня.
Цинк використовується не тільки для лікування акне, але і для боротьби з іншими запальними захворюваннями шкіри, наприклад, меланодермією, розацеєю, себорейним дерматитом та екземою.
Цинк від акне: яку форму вибрати
Найчастіше дерматологи рекомендують цинк місцевого застосування, але у деяких випадках препарат можуть рекомендувати вживати внутрішньо. Фахівці зазначають, що при зовнішньому використанні результат від цинку можна помітити протягом двох тижнів. При пероральному прийомі різниця буде видно через чотири тижні.
Маріса Гаршик підкреслює, що більш швидкі результати, не обов'язково ефективніші у боротьбі з акне.
– зазначає вона.
Цинк від акне: побічні ефекти
Хоча цинк важливий з погляду харчування та фізіології, не варто перевищувати добову норму цинку в організмі. У підлітків це 34 мг, у дорослих – до 40 мг. Перевищення норми цинку при оральному вживанні може викликати біль у животі, діарею, головний біль, нудоту, розлади шлунка та втрату апетиту.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали, чим сальні нитки відрізняються від чорних крапок. Намагатися позбутися сальних ниток – справа невдячна та шкідлива.