Борець з акне та зморшками: як працює ретинол

Догляд за обличчям і тілом
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Ретинол є одним із найвідоміших інгредієнтів для догляду за шкірою на ринку. Його виготовляють з вітаміну А і переважно використовує для лікування проблем зі зрілою шкірою, а також акне. Ретинол має багато переваг, але варто враховувати і можливі побічні ефекти цього компонента. Докладніше – у матеріалі Хочу.

Ретинол: що це та як працює?

Ретинол є одним з типів ретиноїдів, що виробляються з вітаміну А. На відміну від багатьох інших продуктів для зрілої шкіри, ретинол не просто видаляє відмерлі клітини з поверхні шкіри. Натомість, невеликі молекули ретинолу проникають глибоко під епідерміс (зовнішній шар шкіри) у дерму.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У дермі ретинол діє антиоксидант, допомагаючи нейтралізувати вільні радикали. Це стимулює виробництво еластину та колагену, що призводить до створення ефекту наповненості шкіри. Такий ефект здатний зменшити появу тонких ліній, зморшок та розширених пір. Хоча ретинол також застосовується в лікуванні акне та постакне, важкі форми акне зазвичай вимагають комплексного підходу з рецептурними ретиноїдами та іншими ліками, які борються із запаленням та бактеріями.

Ретинол також має відлущувальну дію на поверхні шкіри, сприяючи поліпшенню текстури та тонусу. Для досягнення найкращих результатів від засобів догляду за шкірою, що містять ретинол, рекомендується використовувати їх щодня. Важливо, що значні поліпшення можуть тривати кілька тижнів, як повідомляється у виданні Healthline .

Побічні ефекти ретинолу

Борец с морщинами и акне: как работает ретинол - фото №1

Є один ключовий недолік у використанні ретинолу – він може спричинити лущення шкіри, і це саме те, що відштовхує людей.

Ретинол та споріднені похідні вітаміну А традиційно мають погану репутацію через те, що викликають почервоніння, сухість та лущення,

— каже консультант-дерматолог Жюстін Клюк .

Видання women's health зазначає, що роздратування та лущення при використанні ретинолу можна уникнути, якщо дотримуватися інструкцій щодо використання косметичного продукту.

Дослідження також показали, що менше ніж 10 відсотків людей, які використовують ретиноли, можуть зіткнутися з висипаннями, екземою, зміною кольору шкіри, фоточутливістю до ультрафіолетового випромінювання та навіть здуття живота.

Видання Healthline попереджає, що можливість появи побічних ефектів може зрости при одночасному використанні кількох продуктів, що містять ретинол. Тому рекомендується уважно вивчати склад косметичних продуктів, особливо при комбінації антивікових засобів або засобів від прищів.

Чи можна використовувати ретинол щодня?

Вводити в б'юті-рутину ретинол варто поступово. Початківцям слід починати використовувати ретинол один раз на тиждень на щойно очищену шкіру, а потім поступово збільшувати дозу до одного разу через день.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Введення ретинолу у ваш догляд за шкірою - це процес спроб і помилок, оскільки вам потрібно дати шкірі час, щоб пристосуватися до нового інгредієнта. Так що найкраще набратися терпіння – ви не побачите результатів одразу,

– попереджають у women's health .

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали про нарощування вій . Ця процедура підійде тим, хто втомився від використання туші.