Як прибрати чорні цятки на носі та зробити шкіру в T-зоні ідеальною? Відповідь косметолога і досвід редакції
У справі боротьби з чорними цятками найголовнішим фактором виступає правильний догляд за шкірою. Ми поговорили на цю тему з косметологом Євгенією Гріншпан. Вона поділилася з HOCHU.ua секретами ідеальної шкіри на носі та щоках. Стаття буде особливо корисна тим дівчатам, у яких тип шкіри жирний або комбінований.
Євгенія Гріншпан
Косметолог
Причина проблеми криється найчастіше в недостатньому очищенні та відсутності пілінгів. Корекція догляду дасть змогу досить швидко видалити чорні цятки на носі вдома. Але серединні пілінги в домашніх умовах не зробиш ніяк.
Коментар редакції:
І справді, варто прислухатися до порад експерта. Авторка статті сама стикалася з такою неприємністю, як жирна шкіра з широкими порами в Т-зоні. Зазвичай з віком це явище стає менш помітним, але все індивідуально. База типу нашої шкіри та її стану все-таки закладена генетично і продиктована способом життя.
Як видалити чорні цятки на носі раз і назавжди: це можливо?
Відкриті комедони складаються з щільного шкірного сала. Якщо ви вирішили боротися з ними, варто сказати, що це може бути складним процесом. Комедони з'являються під впливом гормонів. Але можуть бути й інші причини, більш рідкісні. Ми поцікавилися в нашого експерта, які.
-
Гормональна буря в пубертаті і вагітність практично завжди не найкраще позначаються на стані шкіри. Висипання з'являються на лобі, щоках, підборідді. Але це зазвичай минає.
-
Неправильний вибір доглядової косметики також може викликати реакцію шкіри: наприклад, можна зіткнутися з таким явищем, коли молочко, гель, пінка містять занадто багато антибактеріальних компонентів. Або косметика призначена для сухої шкіри, а це не було враховано. І ось уже комедони на себе довго чекати не змусили.
-
Особливості харчування також слід враховувати. Якщо в раціоні багато солоного, гострого, солодкого, то, звичайно, шкіра буде реагувати.
-
Влітку, коли шкіра піддається дії ультрафіолету, відкриті та закриті комедони часто зустрічаються. Тому розроблені лінійки сонцезахисних засобів для різних типів шкіри.
Як позбутися чорних точок на носі: щоденна рутина має увійти у звичку
У кожної з нас є певні ритуали краси. Які ж із них допоможуть боротися з чорними цятками більш ефективно?
Очищення
-
Вранці та ввечері шкіру необхідно очищати, але робіть це без фанатизму. Інакше може порушитися її природний захисний шар. Це призведе до ще більш інтенсивного вироблення шкірного сала.
-
Як умиватися? Усе просто: вам потрібно вибрати засіб для жирної шкіри, а температура води не має бути як дуже сильно гарячою, так і холодною. І те, й інше негативно позначиться на стані шкіри.
-
Раз на тиждень можна використовувати домашні пілінги. Тільки не скраби, без жорстких абразивних частинок. Євгенія робить на цьому особливий акцент!
-
Не гріх себе потішити 1-2 рази на тиждень кислотною маскою або маскою з глини.
Тонізація
У вашому випадку шкірі потрібні компоненти, які контролюватимуть виділення шкірного сала. Знову ж таки, на допомогу тоніки з фруктовими кислотами, з саліциловою.
Зволоження
Помилковою є думка, ніби зволоження жирній шкірі не потрібне. Обирайте крем із матуючим ефектом, емульсію.
Як прибрати чорні цятки на носі в домашніх умовах, яка для цього потрібна косметика?
Цей момент розберемо детальніше, оскільки практично всі косметичні засоби поділяються зараз за типом шкіри. У вашому арсеналі має бути різна зброя проти цієї проблеми. З нею більшості схильних до появи комедонів дівчат доводиться боротися все життя.
Виробники намагаються розробляти нові формули:
-
матуючих засобів;
-
засобів для регуляції вироблення шкірного сала;
-
сонцезахисних кремів;
-
пінок, гелів, мусів для очищення;
-
емульсій;
-
сироваток;
-
масок.
Як прибрати чорні цятки з носа в кабінеті косметолога або клініці?
За словами косметолога, є два головні моменти, на яких варто акцентувати:
Нам дуже подобається підхід Євгенії до справи. Вона попереджає, що не варто намагатися видавити комедони самостійно. Частина пробки залишається в порах і активізує запалення!
А ще не можна самій собі призначати препарати з ретиноїдами, антибіотики. За агресивної форми акне Євгенія направляє пацієнтів до дерматолога. На щастя, зараз контроль за цими ліками став жорсткішим.
Отже:
-
Кислотний пілінг очищає пори.
-
Механічна мануальна чистка робиться руками, але косметолог також допомагає собі спеціальною ложечкою.
Чорні цятки на носі: як прибрати чинники, які провокують їх появу, та робити профілактику появи нових комедонів
Все у ваших руках:
-
Підберіть догляд із косметологом.
-
Умивайтеся двічі на день.
-
Забудьте про спиртові тоніки та лосьйони.
-
Відмовтеся від шкідливих звичок.
-
Перш ніж торкатися обличчя, помийте руки.
-
Не забувайте зволожувати жирну шкіру.
-
Запобігти загостренню влітку допомагають сонцезахисні засоби для жирного типу шкіри.
Що стосується домашніх народних засобів, то Євгенія перерахувала, які з них не варто використовувати, оскільки вони чинять на шкіру травмувальний вплив: сода, спирт, товчене активоване вугілля, зубна паста. А ось маски з глини можна спробувати.
Найкраще працює зелена: суміш із двох чайних ложок глини і двох чайних ложок теплої перевареної води наносимо на 20 хвилин на обличчя. Тільки варто обов'язково після цієї процедури нанести зволожувальний крем. Робити таку маску можна 1 раз на тиждень. За тонкої й сухої шкіри можна наносити суміш на 15 хвилин 1 раз на 9 днів.
Але все одно, немає нічого кращого за якісну ручну чистку. Іноді для досягнення результату потрібно робити процедуру курсом. Але чого не зробиш заради краси? Якщо ви будете правильно доглядати за шкірою, частота чисток поступово зменшиться. Пори стягнуться, і можна буде помітити, що обличчя стало чистішим і без жирного блиску.
Як бачите, все не так і складно. Шкіра тішитиме вас чистотою і свіжістю.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали про 5 частих помилок у догляді за обличчям. Що зазвичай ми робимо не так, розповіла лікар-косметолог.