Ці ознаки вкажуть на соковиту та смачну полуницю: Євген Клопотенко дав поради щодо вибору ягоди

Лайфхаки

Юлія Бражнік

Журналістка

Ось і настав сезон полуниці, такої довгоочікуваної та красивої! Хтось любить почекати середини червня і початку липня, а хтось купує полуницю, яка тільки-но почала з'являтися на прилавках. Але всі ми знаємо, що сезон полуниць дуже короткий, тому важливо його не пропустити.

Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко поділився своїми рекомендаціями, які допоможуть вибрати соковиту та смачну полуницю. Усього кілька порад і у вас на столі будуть найкрасивіші та найяскравіші плоди.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як правильно вибрати полуницю за порадами Євгена Клопотенка

Фото: Unsplash

В який час краще купувати полуницю

Євген радить вирушати на ринок з самого ранку, адже в такому разі у вас є всі шанси купити свіжу та гарну полуницю. А якщо прийдете в другій половині дня або ближче до вечора, то вам дістанеться полуниця, яка вже полежала на сонці, пустила сік і зав'яла. Таку полуницю доведеться або одразу з'їсти, або використати у стравах.

Фото: Unsplash

Як виглядає свіжа та смачна полуниця

На вигляд полуниця має бути з твердими хвостиками та листям, без плісняви, вм'ятин, плям, гнилі. Плоди мають бути однорідного кольору: від червоного до темно-бордового. Якщо кінчик полуниці ледь червоний або зовсім зелений, то, швидше за все, полуниця не дозріла і буде кислою. На форму Клопотенка радить не звертати особливої уваги, адже все залежить від сорту. Наприклад, велика інстаграмна полуниця може бути зовсім несмачною. Найкраще — це спробувати плід перед покупкою.

Фото: Unsplash

Аромат плодів

Гуляючи по ринку, принюхуйтеся до лотків з полуницею. Йти треба туди, звідки йде приємний полуничний аромат. Полуниця з яскравим характерним для неї запахом — ґрунтова ягода, яка росла під променями сонця і добре просочилася теплом.

І ще одна порада від Євгена Клопотенка: не варто купувати надто перестиглі плоди та дуже м'яку полуницю. За його словами, така полуниця не підійде навіть для приготування варення, адже воно вийде не запашним і не таким насиченим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, чому не можна мити курячі яйця. Цієї помилки припускаються багато досвідчених кулінарів.