Як правильно вибрати молоду картоплю: надійні поради та правила зберігання

Рецепти
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Молода картопля з вершковим маслом і зеленню — що може бути смачнішим за цю чудову весняну страву? А хтось любить підсмажити дрібну картоплю на сковороді до золотистої скоринки з часником і подавати з хрусткими огірками та зеленню — теж дуже смачно.

У багатьох магазинах вже почали продавати молоду картоплю, і ви повинні озброїтися корисною інформацією, щоб правильно вибрати її. Портал "Порадник" опублікував кілька корисних порад, які допоможуть купити хорошу якісну картоплю та приготувати з нею ідеальну страву.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Поради щодо вибору молодої картоплі

Як вибрати смачну молоду картоплю

Лише кілька правил допоможуть вам вибрати молоду картоплю, з якої буде легко та просто готувати смачні страви. Звертайте увагу на зовнішній вигляд та розмір:

  • намагайтеся вибирати картоплю середнього розміру. Маленькі незручно чистити і доведеться купувати занадто багато, а велика картопля може бути вирощена на нітратах;

  • молода картопля має тоненьку тендітну шкірку, яку легко зняти, якщо потерти нігтем. Не беріть молоду картоплю, у якої тверда шкірка;

  • на картоплі не повинно бути жодних темних або білих плям, подряпин, вм'ятин та інших ознак того, що картопля чимось хворіє;

Як купити гарну молоду картоплю
  • якщо бачите почорніння, відмовтеся від покупки. Почорніння — ознака фітофтори — захворювання, яке вражає картоплину зсередини, і помітити на поверхні його майже неможливо;

  • уникайте також картоплі із зеленим нальотом. Це не ознака того, що вона ще не дозріла. Швидше за все, картопля полежала на сонці, у ній виробився соланін, який і надає зеленого кольору. Соланін — отруйна речовина, тому краще або не брати таку картоплю, або обов'язково зрізати зелені частини.

Як правильно зберігати молоду картоплю

Молода картопля поради щодо вибору

Зазвичай молоду картоплю купують на зараз, тобто купили, приготували і з'їли. Не прийнято молоду картоплю довго зберігати. Але якщо так вийшло, що у вас залишилося кілька кілограмів і ви не встигаєте їх з'їсти за раз, тоді картоплю потрібно загорнути в темний пакет і вкрити ще додатково якимось темним щільним матеріалом. Зберігати бажано в прохолодному темному місці: можна на балконі знайти закуток, можна — в шафі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про простий і смачний весняний салат за рецептом Євгена Клопотенка. На приготування вам знадобиться лише 10 хвилин.