Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну величезна кількість тварин залишилася на вулиці, притулки переповнені, волонтери робили і роблять все, що від них залежить. Якщо ви хочете завести кошеня, то завжди можна подарувати тепло та турботу тварині з притулку. Повірте, цей кіт стане для вас найкрасивішим, найулюбленішим і найдорожчим.
Але будь-якій тварині знадобиться період адаптації та соціалізації. Портал Love to know pets пропонує всього 4 кроки, які допоможуть вам виховати впевненого, сміливого та ввічливого кота.
Як виростити впевненого та вихованого кота
Фото: Pexels
Існує кілька кроків, які допоможуть соціалізувати ще зовсім маленьке кошеня і виростити впевненого, вихованого кота. Займатися вихованням тварини потрібно починати вже з перших днів, як ви забрали її додому:
-
Крок №1: тактильний контакт. Ваш кіт не повинен здригатися від дотиків, погладжувань або через те, що ви його раптом взяли на руки. Намагайтеся протягом 5 хвилин кожен день гладити котика, чіпати його вушка, лапки, хвостик. Це допоможе надалі легше переносити відвідування ветеринара чи грумера.
-
Крок №2: представляйте коту нових людей. Знайомте котика зі своїми друзями, щоб надалі він не забивався під ліжко, коли хтось приходить у гості. Попросіть гостя контактувати з твариною, дати можливість тварині понюхати руки, одяг. Ваш кіт виростить впевненим у собі і не боятиметься нових відвідувачів.
Фото: Pexels
-
Крок №3: знайомте кота із новими звуками. Різні різкі звуки можуть налякати кота та спричинити стрес. Ви можете поступово знайомити тварину з різними звуками, щоб надалі не було проблем. Наприклад, включайте при котику пилосос, блендер, нехай він чує дверний дзвінок, телевізор та інші звуки.
-
Крок №4: контакти з іншими тваринами. Ви можете познайомити котика із сусідськими собаками чи котами. Робіть це поступово, промовивши всі нюанси з господарями тварин. Можна розпочати знайомство здалеку, потім поступово скорочувати дистанцію, щоб різко не налякати кошеня.
Фото: Pexels
Поки кошеня ще не отримало повного набору вакцин, воно дуже сприйнятливе до різних шкідливих вірусів і вам варто про це пам'ятати. Просіть гостей мити руки після вулиці; якщо у когось вдома залишився хворий кіт, то краще попросити відкласти візит до вас. Також намагайтеся не виводити кошеня на вулицю, поки тварина не зміцніє і не адаптується.
Раніше ми розповідали про найулюбленіші звуки котів. Деякі звуки здатні заспокоїти і зняти стрес, а деякі звуки піднімуть навіть лінивих котиків.