Крім кішок і собак: тварини, яких можна тримати навіть у невеликій квартирі

Домашні тварини
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Не всі собі можуть дозволити заводити вдома кішок або собак і причини на це можуть бути різні. Наприклад, у когось із членів сім'ї алергія на шерсть, комусь ліньки вигулювати собаку, хтось не дуже любить характер котів, у когось надто маленька квартира для утримання таких тварин.

Проте окрім кішок та собак ви можете поселити у себе вдома когось із списку, який опублікував портал Love to know pets. Небагато корисної інформації та рекомендації про утримання і ви зможете легко ужитися зі своїм новим сусідом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Домашні тварини, яких легко доглядати

Мініатюрний акваріум

Кого завести з тварин у маленькій квартирі

Занадто великий акваріум утримувати в квартирі нераціонально, а ось невеликий акваріум із маленькими яскравими рибками порадує душу. І в акваріум можна поселити не тільки рибок, а й креветок, равликів та інших мешканців. Крім того, ви можете створити свій цікавий підводний світ за допомогою різноманітного декору.

Поради щодо утримання акваріума:

  • підберіть таких риб, які не мають якихось особливих потреб. Обов'язково вивчіть особливості кожного виду: як часто потрібно міняти воду, чим годувати, яка температура має бути, чи сумісні різні види між собою;

  • врахуйте також розмір вашої квартири/кімнати, від цього залежатиме розмір акваріума і від цього ви можете відштовхуватися під час вибору риб та їх кількості.

Папуги та інші птахи

Яку папугу обрати для квартири

Папуг досить легко утримувати навіть у невеликій квартирі. Але деякі види папуг вимагають занадто багато уваги і люблять контактувати з людиною, щоб бути щасливими. Якщо ви постійно відсутні вдома, то у папуг може виникнути стрес від самотності. Легше переносять відсутність господаря канарки, за умови, що у них буде правильно обставлена клітка.

Поради щодо утримання птиці у квартирі:

  • обов'язково вивчіть особливості того птаха, якого плануєте взяти, адже повинні забезпечити йому повний щоденний догляд. Це включає як годування, прибирання і облаштування клітки, а й різні поведінкові потреби, наприклад, взаємодія з людиною, іграшки та інші форми розумової стимуляції;

  • більшості видів папуг та інших птахів потрібен деякий час поза кліткою кожен день, щоб бути щасливими. Ви повинні враховувати власний спосіб життя під час вибору конкретного птаха;

  • Непоганим варіантом для квартири можуть бути: папуга Корела, хвилясті папуги, нерозлучники, зяблики, канарки.

Змії

Як вибрати змію для дому

Особливо невеликі змії не вимагають великого акваріума і не займають надто багато місця у квартирі. Якщо ви готові до такого сусідства, то чому б і ні. Зміям не потрібно контактувати з вами, щоби бути щасливими. Вони більше вважають за краще, щоб на них дивилися, аніж брали на руки.

Поради щодо утримання змії:

  • переконайтеся, що вибрана вами змія не виросте до нереальних розмірів. Вам потрібно знати цю інформацію, щоб не було сюрпризів;

  • багато зміїв їдять живу здобич, таку як цвіркуни, борошняні черв'яки та гризуні. Інші можуть їсти заморожених мертвих мишей та щурів. Будьте готові до таких процедур.

Ящірки

Як утримувати ящерку в квартирі

Відмінно почуваються в акваріумах середнього розміру, їх теж не потрібно вигулювати, тренувати і розважати. І страждати від стресу та депресії через вашу відсутність вони теж не будуть. Просто правильно організуйте їм простір для життя та насолоджуйтесь сусідством.

Поради щодо утримання ящірки:

  • обов'язково підберіть правильний раціон та добавки для своєї екзотичної мешканки. Проконсультуйтеся зі спеціалістами та людьми, які вже мають ящірку;

  • багато ящірок потребують спеціального освітлення (ультрафіолетове випромінювання), щоб імітувати сонце і допомогти їм виробляти вітамін D. Без цих вимог вони у них можуть розвинутися захворювання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, чому кішка постійно нявкає. Розглянули різні причини та розповіли, як із цим боротися.