Дуже часто буває так, що дитина довго просить завести собаку, обіцяє з нею щодня гуляти і всіляко доглядати. Якоїсь миті батьки здаються, купують, а потім самі возяться з цуценям. Вся річ у тому, що у віці 3-5 років діти сприймають тварин як іграшки. Якоїсь миті, награвшись, вони втрачають інтерес і займатися доглядом за твариною ніхто вже не хоче.
Портал Prosto Way розповів, коли в будинок можна приносити домашню тварину, якщо дитина дуже просить. Якщо хочете, щоб діти максимально допомагали у догляді за котиком чи собачкою, то зачекайте, доки ваші малечі підростуть.
Коли можна заводити домашню тварину, якщо просить дитина
Фото: Unsplash
Всі домашні тварини вимагають певного догляду: вигуляти, нагодувати, облаштувати місце для сну, поміняти наповнення лотка, дати ліки, якщо потрібно. Якщо вашій дитині до 12 років і вона дуже просить кішечку або собачку, то будьте готові до того, що займатися твариною будете ви. Зоопсихологи попереджають, що маленька дитина не зможе повноцінно доглядати тварину і котик їй потрібний, скоріше, для ігор. Але дитині важливо пояснити, що тварина — це не іграшка, а жива істота зі своїми потребами.
Фото: Unsplash
Крім того, потрібно враховувати й інші фактори, які можуть створити дискомфорт для маленької дитини з появою тварини. У малюка може бути алергія на шерсть, тварина може вкусити чи подряпати, може заважати нічному сну. Та й сама маленька дитина може не розрахувати силу і притиснути тварину або випустити її з рук.
Фото: Unsplash
Що стосується усвідомленого бажання завести домашню тварину і дійсно доглядати за нею, то воно виникає у дітей ближче до 10-12 років. У цьому віці дитина може простежити, щоб у тварини був корм, може погуляти з нею, прибрати туалет і пограти. Саме в цьому віці ви можете серйозно поговорити із сином чи донькою, проговорити всі нюанси появи тварини в будинку та розпочати її пошуки.
Нещодавно ми розповідали про найулюбленіші звуки котів, які їх можуть заспокоїти чи підбадьорити. Не дивуйтеся, але в цьому списку є ваш голос.