Раніше ми розповідали, як навчити свого собаку почуватися у безпеці. Та почуватися і бути у безпеці - зовсім різні речі. На жаль, прогулянки вулицею приховують для вашого улюбленця багато небезпек. Так, вони змінюються від сезону до сезону, але не зникають взагалі.
Осінь зачаровує своєю красою. Проте ця краса, виявляється, є ще й небезпечною. Чого саме варто остерігатися протягом цього сезону - розповідають фахівці Об’єднання ветеринарної медицини в місті Києві.
-
Блохи та кліщі. Якщо ви думаєте, що кліщі активні лише навесні та влітку - ви дуже помиляєтеся. Ці паразити впадають у сплячку лише за температури нижче 5°C. Тож продовжуйте оглядати улюбленців після прогулянки, а також обробляти спеціальними препаратами від кліщів та бліх.
-
Жолуді та дубове листя можуть завдати великої шкоди здоров’ю улюбленця. Це пов’язано з дубильною кислотою, яка в них міститься. Попадаючи до організму, вона викликає інтоксикацію, яка проявляється блюванням, діареєю, болями у животі та млявістю. Також поїдання псом жолудів може призвести до закупорки кишечника.
-
Каштани при поїданні також можуть викликати закупорку кишечника. Крім того, в них містяться речовини, які небезпечні для здоров’я тварини. Симптомами отруєння каштанами є слинотеча, блювання, діарея та біль у животі.
-
Опале листя. В його купах можуть розвиватися бактерії та пліснява. Якщо улюбленець вирішить поласувати опалим листям, це може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом.
-
Гриби дуже токсичні для собак. Тому уникайте будь-якого контакту тварини з ними. Симптомами отруєння грибами у собак є надмірна слинотеча, нудота, біль у животі та зниження температури тіла.
-
Виноград також містить речовини, що є токсичними для тварин. Навіть кілька з’їдених ягід можуть спричинити сильне отруєння або ж і взагалі призвести до загибелі тварини. Перші ознаки отруєння з’являються лише через 4-6 годин - блювота, діарея, зниження температури тіла, відмова від їжі та апатія.
-
Щуряча отрута. Намагаючись відвадити від своїх домівок мишей та щурів, люди можуть через необережність отруїти й домашніх тварин. Поїдання щурячої отрути може призвести до сильного отруєння та загибелі тварини. Самолікуванням тут не обійтися - потрібно дуже швидко ввести улюбленцю протиотруту (вітамін К1) та доставити його до ветеринарної клініки.
-
Антифриз. Пролитий на землю антифриз має солодкий запах і смак, а тому улюбленець навряд чи пройде повз і спробує злизати речовину. Навіть відносно невелика її кількість може призвести до загибелі тварини. Першими ознаками отруєння є дивна поведінка тварини - пес має “п’яний” вигляд.
-
Переохолодження. Уникнути його можливо, якщо придбати улюбленцю спеціальний одяг. Так ви вбережете його від застуд та загострення хронічних захворювань, а також вам не доведеться переживати через те, що пухнастик вирішив повалятися на вогкій та сирій землі.
Нагадаємо, раніше ми писали, чому пес біжить уві сні. У цій статті ви знайдете відповіді на три питання до кінологині про те, як сплять собаки.
Фото: freepik.com