Гарний сон - здоровий пес: кінологиня дала поради, як суттєво покращити сон у собаки

Домашні тварини
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Сон — життєво необхідна потреба як людей, так і собак. А ще — одна з найважливіших складових правильних умов утримання домашнього улюбленця.

Про те, чому так і як забезпечити свого хвостатого (вухатого та наймилішого) друга в ексклюзивному матеріалі Хочу розповідає кінологиня Pink Puppy Pet School Рія Смульська .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чому сон так важливий для собак?

Нервова система собаки не існує у вакуумі сама по собі. Фізіологія та поведінка нерозривно пов’язані. Будь-які негаразди у фізіології так чи інакше впливатимуть на психіку, тож до будь-яких проблем поведінки потрібно підходити комплексно. Одна з найважливіших складових правильних умов утримання собаки – сон, пояснює Рія.

Сон — це вітальна, тобто життєво необхідна потреба для будь-якої високоорганізованої тварини, абсолютно незамінне явище для правильної роботи нервової системи, в першу чергу, мозку. Поведінкові відхилення не забаряться, якщо мозок не матиме змоги працювати та відпочивати в оптимальному режимі,

— каже кінологиня.

Скільки має спати собака?

Рія Смульська пояснює, що собаки, на відміну від людей, мають так званий поліфазний сон: вони сплять декілька разів протягом доби. Сумарно тривалість сну дорослого собаки має складати 12-14 годин, для цуценят та собак похилого віку ця цифра сягає 18 годин.

Якщо ваш собака спить менше ніж 10 годин на добу — це проблема та привід звернутися до спеціаліста. Недостатня кількість сну впливає на собак так само згубно, як і на людей. Погіршення когнітивних здібностей, пам’яті, дратівливість, схильність до тривожних та депресивних станів, погане самопочуття через нудоту, біль у м’язах — все це відображається і на поведінці,

— застерігає кінологиня.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якими мають бути умови для сну?

Одна з вимог до спального місця собаки: він повинен мати можливість лягти так, щоби йому було зручно, витягнути лапи, голову, щоби вона не звисала. Не маючи можливості відпочити у зручній позі, собака з високою ймовірністю не засне глибоко, пішовши у фазу глибокого сну, а це не корисно.

Також для можливості глибоко якісно спати собаці необхідна комфортна температура: їм заважає як спека, так і холод. Вільно витягнувшись у позі на боці, тварина втрачає тепло, і якщо вона замерзатиме, то постійно виринатиме з швидкого сну.

Найкраще буде надати собаці можливість вибору: декілька різних місць для сну. Затишне м'якеньке з бортиками, пласка підстилочка, гамачок з хорошою вентиляцією тощо,

— рекомендує Смульська.

Що можна зробити для забезпечення собаці здорового сну, окрім облаштування зручного місця?

Кінолог пояснює: не завжди треба щось робити. Іноді важливо не втручатися у процес, не будити у жодному разі у фазі швидкого сну, не чіплятися до собаки з почухончиками, тому що він такий теплий та милий сопе, мімімі.

Не варто намагатися "вибігати" активного собаку, щоби він заспокоївся і краще спав. Виснаження не дорівнює спокою, а перезбудження від надмірної кількості активних вправ навпаки завадить собаці добре заснути,

— пояснює вона.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, як уникнути захитування песика у машині . За словами ветеринарки Кірстен Роннгрен, є кілька способів зробити поїздку максимально комфортною для домашніх улюбленців.