Ми розповідали, як захистити плодові дерева від плодожерки. Тепер детальніше поговоримо про ягідні кущі, а саме - про малину.
Впродовж вегетаційного періоду малина розмножується - випускає молоді пагони біля основних, поступово перетворюючи посадку на хащі. Разом із “Порадницею ” розповідаємо, чому ці гілки краще видаляти та як це зробити правильно.
Зайві пагони забирають у куща значну частину поживних речовин, заважають освітленню плодоносних пагонів та загущують посадки. А це все разом створює сприятливі умови для розвитку хвороб. Та головне — така поросль ослаблює кущ і знижує його врожайність.
Тому її треба видаляти протягом усього вегетативного сезону. Для цього достатньо акуратно обрізати під корінь гострим секатором. Поросль також регулярно видаляють при просапуванні рядків - але це треба робити обережно, щоб не пошкодити кореневу систему дорослого куща, яка розміщується доволі близько до поверхні.
Також, аби малина не розмножувалась, навколо неї можна встановити загороджувальні бар’єри з шиферу, шматків бляхи тощо на глибину 40—45 см. Таку загорожу корінці не зможуть обійти.
Ще малина не любить сусідства щавлю, тому його можна висадити навколо неї. Гербіциди застосовують лише в крайньому випадку.
Виняток можна зробити лише для молодих міцних пагонів, що з’являються ближче ніж 20 см навколо куща - їх можна залишити для оновлення посадок. Також ми розповідали, чому не варто садити горіх біля будинку.