Де знайти квітку папороті: таємниці містичного дня Івана Купала 2023

Усі свята

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Здавна ніч із 6 на 7 липня вважалася магічною. Саме цим днем закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят. На Івана Купала існує безліч традицій і заборон. А ще у цю ніч можуть трапитися дива.

Зазвичай Івана Купала відзначають біля річки чи іншої водойми. Молоді хлопці та дівчата розпалюють багаття і стрибають через нього, аби відліпити від себе нечисту силу. Якщо пара перестрибне через вогонь, не роз'єднавши руки, — знак щасливого і міцного шлюбу до кінця життя.

Незаміжні дівчата у ніч на 7 липня плели пишні вінки із трав та квітів і пускали їх на воду. Якщо вінок далеко упливе за течією, — до скорого весілля. Якщо потоне — у цьому році дівчина заміж не вийде.

У ніч із 6 на 7 липня заборонялося спати. Здавна люди вірили, що в цей період активізується вся нечиста сила, виповзаючи з кутків дому, і нападає на сплячого.

А ще упродовж 2 днів вагітні та діти не купалися і не милися. Вважалося, що через воду на них нападе прокляття русалок. Що ж стосується парубків, їм теж не радили заходити у воду, щоб не побачити примару.

Також на Івана Купала люди шукали квітку папороті, які розцвітала лише раз на рік. Таємна і містична рослинка віщувала здійснення найзаповітніших мрій.

Зауважимо, що згідно з новим церковним календарем, Різдво Іоанна Хрестителя або ж Івана Купала, з наступного року буде відзначатися  24 червня. Зміни наберуть чинності вже з вересня 2023 року, коли почнеться новий церковний рік.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які трави здавна вважалися магічними. Люди вірили, що їхній аромат відганяє нечисть і відновлює гармонію.

Головне фото: zn.ua