Критикують, перебивають і не мають на вас часу: 6 ознак токсичних друзів

Особистісний розвиток

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Друзі — це рідкість. Зазвичай у людини може бути 1, максимум 2 справжніх друга. Решта — знайомі, із якими цікаво спілкуватися. Коли ж настає біда, стає видно, хто має на вас час, а у кого — безліч причин, аби не зв'язуватися з вами. Раніше ми писали, як знайти мотивацію під час війни, а тепер розкажемо, як відрізнити справжніх друзів від токсичних.

Якщо ви сумніваєтеся у своїх друзях, або вам іноді дискомфортно в їхній компанії, — це може бути сигналом того, що вони токсичні, пише ukr.media.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ознака №1 

Токсичні друзі зазвичай мають поганий настрій, дають негативні поради і озвучують речі, які принижують вашу гідність. Замість підтримки у складній ситуації вони можуть сказати щось, типу “ти тут сама винна” або “краще туди не лізь, все одно нічого не досягнеш”.

Ознака №2 

Ваша подруга чи друзі не визнають інших друзів. Якщо ви довіряєте ще комусь, вони будуть ображатися і прямо показувати це. Якщо ви помітили таку поведінку, знайте — поруч вас людина із комплексами, яка живиться вашою енергією.

Ознака №3 

Ви винні у поганому настрої вашого друга. Якщо ви часто відчуваєте це, зверніть увагу на те, що саме ви вчинили. Нічого? Авжеж! Просто вами маніпулюють. Токсичні друзі спеціально будуть робити усе, щоб ви частіше вибачалися і догоджали їм. Таким чином вони почувають себе самореалізованими.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ознака №4 

Справжні друзі звонять, пишуть, знають ваші проблеми і тимчасові негаразди. Вони не забудуть про ваш день народження, навіть якщо ви далеко. Якщо дружба лише одностороння, і на вас рідко є час, — не продовжуйте спілкування з такими людьми.

Ознака №5 

Вас підвищили на роботі чи ви виграли у якомусь конкурсі, а замість вітань у ваших друзів сухе “молодець” і повна байдужість? Тікайте від таких людей подалі. Поруч вас заздрісник, а такі бути друзями не вміють.

Ознака №6 

Із друзями цікаво спілкуватися і весело разом проводити час. Із ними можна поговорити про хобі, роботу чи якісь новинки. Проте якщо ваші друзі завжди скаржаться на все, що їх оточує, і нічому не радіють, час задуматися. Це — токсичні люди, які витягують із вас енергію позитиву і намагаються привернути до себе увагу, аби ви їх нескінченно жаліли.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як підвищити самооцінку. Психологи розповіли декілька правил, які допоможуть повірити у свої сили та зроблять вас успішними і щасливими.