Психологи назвали 8 кроків до підвищення самооцінки

Особистісний розвиток
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Бути впевненими у собі та поважати себе — важливий аспект життя кожної людини. Проте часто події заганяють у глухий кут і людина губить власну особистість. Раніше ми писали, як відновити мотивацію в умовах воєнного стану, а тепер розкажемо, що робити, аби підвищити власну самооцінку.

Формування самооцінки відбувається у дитинстві: чим більше людина розвивається, тим менше проблем із самоідентифікацією, пише wunu.edu.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Психологи Західноукраїнського національного університету назвали 8 кроків, які допоможуть подолати психологічну скованість та полюбити себе. Зі слів експертів, рівень самооцінки впливає на вчинки людини, тому часто за діями можна зробити висновки, наскільки людина поважає себе, як особистість.

Крок 1

Не порівнюйте себе з іншими. Завжди будуть багатіші, успішніші, модніші — це бачить ваша суб'єктивна позиція. 
“Якщо Ви будете займатися порівняннями, то завжди матимете перед собою занадто багато опонентів чи противників, яких не можете перевершити,

— зазначають психологи.

Крок 2

Перестаньте засуджувати свої вчинки, дії та світогляд. Не повторюйте погані думки і слова у свою адресу щодо власних здібностей і зовнішності. Ви — унікальна особистість, і якщо ви комусь не подобаєтеся — це нормально.

Психологи назвали 8 кроків до підвищення самооцінки - фото №1

Крок 3

Усі компліменти і привітання у вашу адресу приймайте із відповіддю “Дякую”. Забудьте про фрази типу “та нічого особливого” або “ви перебільшуєте”.

Ви відхиляєте цей комплімент і одночасно посилаєте собі повідомлення про те, що не гідні похвали, формуючи занижену самооцінку. Тому приймайте похвалу, не принижуючи своїх достоїнств,

— радять експерти.

Крок 4

Привчіть себе до афірмацій. Наприклад, наклейте на робочій зоні стікер із надписом: “Я люблю і приймаю себе”, або “Я приваблива людина і заслуговую в житті найкращого”. Повторюйте позитивні твердження чимчастіше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Крок 5

Змініть коло спілкування. Нехай вашими друзями і співбесідниками будуть успішні, впевнені у собі люди, які знають собі ціну та завжди підтримають. Такий контингент ніколи не принизить вас і не сплюндрує ваші ідеї щодо майбутнього.

Психологи назвали 8 кроків до підвищення самооцінки - фото №2

Крок 6

Напишіть список своїх найкращих якостей. Які ви? Чесні, креативні, щирі, люблячі? Усе це потрібно виписати на аркуш! Він допоможе вам змінити фокус на підняття самооцінки.

Будьте до себе прихильні і запишіть принаймні 20 своїх позитивних якостей. Важливо переглядати цей список частіше... Почніть концентруватися на своїх перевагах, і у Вас стане набагато більше шансів для досягнення того, чого хочете,

— розповіли психологи.

Крок 7

Робіть іншим компліменти і підвищуйте їхню самооцінку. Таким чином в очах людей ви станете взірцем і авторитетом, що неабияк допоможе впоратися із невпевненістю в собі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Крок 8

Почніть здійснювати свої мрії. Ніколи нічого не падає з неба на голову. Будь-яке бажання вимагає дії. Зробіть перший крок, потім другий, адже тоді ви побачите подальший шлях реалізації бажань. Під час дії завжди буде результат, який підвищить рівень самоповаги.

Пам’ятайте, Ви — унікальна особистість, з величезними можливостями та потенціалом!

— резюмували психологи.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як знайти час на саморозвиток, якщо у вас дуже щільний робочий графік. Експерти дали легкі поради, які допоможуть правильно розставити часові рамки і мати можливість не лише займатися улюбленою справою, а й відпочити.