Час бути відповідальним: психолог Наталія Холоденко розповіла про стан “що робити?”
Часто у житті бувають моменти, коли людина в розпачі, або стоїть на роздоріжжі свого вибору, і наче “застигла”, не знаючи, який наступний крок потрібно зробити, аби не нашкодити собі. Раніше ми писали, як знайти мотивацію під час війни, а тепер розкажемо, як розвіяти сумніви.
Доросла та відповідальна особистість має право сумніватися у чомусь і питати порад, але не залежати від стану “що робити?”, зазначає практичний психолог, кандидат філософських наук Наталія Холоденко.
Зі слів експерта, стабільне нерозуміння, як діяти далі, і що робити, — це позиція невідповідальної людини, яка веде себе, як дитина.
— зазначила Наталія Холоденко.
Психолог також додала, що ніхто зі сторонніх не зможе допомогти людині, яка хоче навчитися брати на себе відповідальність. Таке рішення може прийняти виключно сама людина.
— резюмує психолог.
Відтак єдиний вихід зі стану “що робити?” — це прийняти рішення взяти повну відповідальність за свої дії та всі їхні наслідки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як підвищити свою самооцінку. Психологи дали дієві поради, якими може скористатися кожна людина.