Про що не варто говорити потенційному роботодавцю: 7 головних "не" для тих, хто шукає роботу

Бізнес та гроші

Богдана Карц

Головна редакторка

Часом, шукаючи роботу і зневірившись у можливості отримати ідеальне місце, люди починають поводитися не дуже розумно. А бувають і такі випадки, коли кандидат на посаду, якого вже майже взяли на роботу, скаже одне зайве слово і через це втратить шанс зайняти бажану посаду… Щоб із вами такого не сталося, розповімо, чого НЕ ВАРТО говорити на співбесіді.

Корисними порадами ділиться сайт vsviti. Ми виділили 7 головних НЕ для тих, хто прагне отримати місце в дійсно хорошій компанії, де цінуються працівники, а рекрутери - максимально уважні до набору нових кадрів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Про що не говорити на співбесіді

1. У нас не склалися стосунки з керівником, але справа точно не в мені

Така заява, як мінімум, зацікавить вашого потенційного роботодавця, а в найгіршому випадку він взагалі з вами тут же попрощається. І все дуже просто:

  • перевірити хто мав рацію, а хто був винуватий у тому, що ваші стосунки з попереднім керівником не склалися, просто зараз він не може;

  • якщо ви дозволяєте собі говорити про “поганого начальника” на попередній роботі, то де гарантія, що і новий не виявиться таким же “поганим”? Можливо, ви просто конфліктна людина, якій все не подобається і з вами краще взагалі не зв’язуватися.

Якщо вам треба якось обґрунтувати зміну роботи, краще замість негативу зосередьтеся на своїх амбіціях та прагненнях. У крайньому разі скажіть щось на кшталт: “У попередньої компанії змінилися пріоритети і їхні нові цілі та прагнення - зовсім не те, за що готова боротися я”. Якщо вас попросять аргументувати цю заяву, можете спокійно розповісти про те, що для вас важливо, знову ж таки, не зосереджуючись на тому, яким поганим було попереднє місце роботи.

2. Все це є в моєму резюме

Якщо у вас про щось запитують, не нервуйте і не вмикайте “дуже зайнятого”, заявляючи, що певна інформація вказана у вас в резюме. Часто буває, що рекрутери спеціально уточняють дані, аби почути певні моменти саме з перших вуст, а не проглядати гарно сформульовані “розумні фрази” із резюме (часто вони наче під копірку писані). А може бути і таке, що потенційний роботодавець упустив деякі моменти, але саме ця інформація йому необхідна для прийняття рішення. Якщо почнете “фиркати” з першого з знайомства, шанси отримати роботу мрії різко зменшаться.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

3. У мене що, так в резюме написано?

Перед співбесідою освіжіть пам’ять і перегляньте своє резюме. Нерідко буває таке, що людина трохи пофантазувала, а на особистій зустрічі навіть не пам’ятає що саме вказувала в трудописі. Це може насторожити рекрутера.

4. Мені все одно, що робити / я готовий робити все

Дуже слизька доріжка, бо таким чином ви не продемонструєте свою фаховість, а скоріше проявите свій тотальний розпач і готовність погоджуватися на все підряд, аби тільки отримати бажану роботу. І тут є дві сторони: з одного боку роботодавця це може відштовхнути, якщо він подумає, що ви не вмієте робити добре НІЧОГО, бо ж готові хапатися за все; з іншого - це погано для вас, адже, погоджуючись на все, ви ризикуєте потім дійсно робити ВСЕ (... те, що не хочуть робити інші).

work.ua

5. Скільки ви готові мені платити?

Це, безсумнівно, важливе питання і його обов’язково слід поставити. Але не на початку співбесіди. Ваш потенційний роботодавець розуміє, що ви працюєте не з благодійних міркувань і фінансове питання важливе, проте спершу ви маєте познайомитись та дізнатись хто від кого що хоче. А вже виходячи з “хочу”/”можу”/“треба”, можна детально поговорити про оплату праці.

6. А чим займається ваша компанія?

Погодьтеся: абсолютно дурне питання під час співбесіди. Ви ж на неї прийшли і вже претендуєте на певну посаду, а значить, повинні знати що це взагалі за компанія. Перед особистою зустріччю з рекрутером обов’язково трішечки погугліть: частіше всього інформації у Мережі буде цілком достатньо, аби скласти уявлення про ту чи іншу компанію, й тим більше зрозуміти, чим вона займається.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

7. Коли я можу розраховувати на підвищення?

Практично всі посади передбачають можливість кар’єрного зростання. І, якщо хочете поцікавитися, на що можете розраховувати на новому місці роботи, питання краще сформулювати дещо інакше: “Які у мене будуть перспективи кар’єрного росту?” звучить набагато ліпше.

Ну, і не забувайте про загальні правила етикету на кшталт вимкненого телефону (щоб вас не відволікали дзвінками посеред співбесіди), неприйнятності спізнення та жування гумки під час розмови з потенційним керівником.

Раніше ми також розповідали про плюси та мінуси дистанційної роботи. Багато людей, які мріють про віддалену роботу, навіть не уявляють, з якими труднощами можуть зіткнутися.

Головне  фото: freepik