Працювати дистанційно - це не тільки "плюси": 3 головні проблеми, про які усі мовчать

Бізнес та гроші
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Щойно світ накрила пандемія Covid-19, багато роботодавців із різних країн прийняли рішення переводити своїх працівників на дистанційну роботу. В Україні, окрім ковіду, на перехід від офлайн до онлайн роботи повпливала ще й повномасштабна війна, розв’язана росією на початку 2022-го. Багато українців і досі працюють віддалено, тож сьогодні ХОЧУ! вирішив чесно розповісти про “мінуси” дистанційки, про які мало хто знає.

Розібратися у цьому питанні допомагає budni.rabota.ua спільно з рекрутинговою агенцією King Star Alliance, яка останні 3 роки вивчає тренди на українському ринку праці. Фахівці діляться своїми спостереженнями й називають три головні недоліки дистанційної роботи в Україні.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що таке дистанційна робота

Работать дистанционно - это не только "плюсы": 3 главные проблемы, о которых все молчат - фото №1
Фото: work.ua

Багато людей, на жаль, плутають це поняття з фрілансом або підробітком. Але це неправильно, адже віддалена робота — це повноцінна посада в штаті компанії і переважно при цьому йдеться про повний робочий день. Проте ви працюєте не в офісі своєї компанії, а з дому, перетворивши його на такий собі “домашній офіс”.

На сьогодні  список професій, які можуть виконувати свою роботу дистанційно, значно розширитися, якщо порівнювати його з доковідними часами. Йдеться про тих, кому для виконання професійних обов’язків достатньо мати ноутбук чи смартфон і доступ до інтернету. Це, наприклад: бухгалтер, програміст, розробник, адміністратор бази даних, графічний дизайнер / ілюстратор, маркетолог, редактор, копірайтер, диспетчер, тестувальник, перекладач тощо.

Основні переваги дистанційної роботи:

  • відсутність дрес-коду та необхідності їздити в офіс (і, відповідно, витрачати свій час та гроші на дорогу);

  • гнучкий тайм-менеджмент;

  • можливість долучитись до компанії, що знаходиться в іншому місті чи навіть країні;

  • більше свободи для вирішення особистих та побутових питань;

  • відпадає необхідність постійного спілкування з людьми face-to-face (особливо цей пункт зацінять інтроверти).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Три головні недоліки віддаленої роботи, про які всі мовчать

Працювати дистанційно - це не тільки "плюси": 3 головні проблеми, про які усі мовчать - фото №2
Фото: freepik
  1. Недосконале робоче середовище . Коли йдеться про хорошу компанію, яка дбає про своїх працівників, роботодавець намагається створити в офісі максимально сприятливу для ефективної роботи атмосферу. Це включає техніку, необхідну для виконання ваших службових обов’язків, ергономічне робоче місце, стабільний зв’язок та електропостачання, а також різні “плюшки” у вигляді релакс-зони, безкоштовного харчування, надання психологічної допомоги за потреби тощо. А от вдома вам, скоріше всього, про все це доведеться подбати самостійно.

  2. Проблеми з ефективністю та зайва витрата часу. Коли виникає певна проблема і всі працівники знаходяться в офісі, можна спонтанно організувати нараду з бурхливими обговореннями та мозковим штурмом. Онлайн це теж можливо, однак, як показує практика, тоді конференція в Zoom сильно затягується в часі, та й ефекту такого як від спілкування наживо не дає. Більш того, якщо ви будете перебивати когось із колег в режимі онлайн, це можуть сприйняти як неввічливу поведінку.

  3. Сповільнення кар'єрного росту. Коли люди працюють дистанційно, вони можуть більш відволікатися від виконання робочих задач, а керівники, своєю чергою, можуть просто не помітити вклад певного працівника у виконання якогось проєкту чи задачі. Крім того, часто для розвитку та кар’єрного зростання людям потрібна комунікація з іншими фахівцями віч-на-віч – на жаль, онлайн-спілкування іноді може виявитись не настільки ефективним, як щоденне перебування в офісі, де зосереджені усі “мізки” компанії.

Чи є різниця у зарплаті при роботі офлайн та онлайн

У King Star Alliance переконані, що різниця між рівнем заробітку офісного працівника і того, хто працює віддалено, таки існує. Це пояснюється тим, що робота в режимі remote (дистанційно) на ідентичних посадах може оплачуватись менше, зокрема, через знижене операційне навантаження та відсутність витрат на дорогу. У деяких компаніях співробітники, які щодня приходять в офіс, можуть отримувати на 10-15% більше зарплату.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про фрази, які краще не говорити колегам . Таких зовсім небагато, але, кинувши всього кілька необдуманих слів, ви ризикуєте нажити собі ворогів у колективі.

Головне фото: freepik