Час, який ми проводимо на роботі, займає значну частину нашого життя. Тому атмосфера у колективі повинна бути максимально комфортною, а праця – приносити не тільки фінансове, а ще й моральне задоволення.
ВИБЕРІТЬ СОБІ РОБОТУ ДО ДУШІ І ВАМ НЕ ДОВЕДЕТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ ЖОДНОГО ДНЯ У СВОЄМУ ЖИТТІ – так говорив китайський мудрець Конфуцій. І мав рацію, бо щаслива людина іде на роботу з радістю, а з роботи – з задоволенням. Якщо це не про вас і ви думаєте над тим, що, можливо, варто змінити місце роботи, проте все ще вагаєтесь, перевірте себе за списком від homepage: нижче знайдете головні ознаки того, що з нинішнього місця треба "робити ноги".
-
Дратує контакт з людьми на роботі
Не має значення: чи ви спілкуєтеся з десятками людей щодня чи не бачите нікого, окрім колег. Про ваше професійне вигорання свідчитиме надмірна дратівливість, агресія і навіть ненависть до людей, які захочуть з вами поспілкуватися. Навіть якщо це входить у ваші посадові обов'язки (консультації чи розмови телефоном), ви намагаєтеся уникнути або швидко завершити розмову, зриваючись при цьому на клієнтах, колегах й рідних.
Звісно, може даватися взнаки перевтома. Але якщо після тривалого відпочинку, вихідних чи відпустки працівник відчуває дискомфорт і дратується через дрібниці - потрібно міняти місце роботи, а, можливо, і змінювати сферу діяльності.
-
Не викладаєтеся на повну
Невдоволеність роботою проявляється у відсутності старання. Бажання швидше зробити те, що вимагають, і займатися своїми справами - вірна ознака того, що ця робота не для вас. Якщо вам хочеться зробити все правильно, щоб виконати план чи задачу, але тільки в межах мінімальних обов'язків, вас абсолютно не цікавить, похвалять за виконану роботу - чи ні (головне, аби кількість задач не збільшилася), відсутній ентузіазм, вже давно немає ніяких проявів творчості та креативності - все це свідчить про незадоволення своєю кар'єрою та професійним життям.
-
Рахуєте кожну хвилину до кінця робочого дня
Людина, яка виконує приємну роботу, не помічає плинність часу, а от та, яка не на своєму місці, вже з ранкової кави поглядає на годинник, рахуючи, скільки лишилося до завершення робочого дня і навіть тижня. Вихідні пролітають, а робочі дні тягнуться нескінченно, викликаючи апатію, байдужість і погіршення настрою. Якщо ви не зацікавленні у кар'єрному зростанні, не викладаєтесь, щоб отримати премію, а лише монотонно виконуєте роботу - пора щось міняти.
-
Зарплата не зростає
Звичайно ж, коли ви тільки-но влаштувались на нове місце, то розумієте, що певний час доведеться працювати за запропоновану заробітну плату. Ви зацікавлені показати себе з кращого боку, в майбутньому розраховуючи на збільшення окладу. Але, якщо ініціатива проявляється, ідеї спрацьовують, ваш вклад реально помітний, а нічого не міняється - звільняйтеся!
-
Незаплановані перерви
Якщо протягом робочого дня ви відкладаєте справи на потім і шукаєте будь-який привід покинути робоче місце, годинами чаюєте і спілкуєтеся з колегами на неробочі теми, а нагальну роботу виконуєте наприкінці дня - це важливий "дзвіночок", який сигналізує, що таки варто змінити роботу.
-
Втома без вагомих причин
Після продуктивного дня втома приносить задоволення (коли робота в радість). В післяробочий час можна піти в спортзал, кіно, в гості чи прогулятися. А коли ви після роботи ледве тягнете ноги і маєте одне бажання - впасти на ліжко і лежати, сміливо пишіть заяву на звільнення за власним бажанням.
-
Уникаєте роботи та колег
Багато компаній покращують клімат всередині колективу, влаштовуючи позаробочі зустрічі, тренінги та пікніки. А якщо ви всіма правдами і неправдами намагаєтеся їх уникати - це означає, що вас не цікавлять стосунки з колегами. Та й працювати у цьому місці і з цими людьми ви не маєте бажання. Також, якщо ви придумуєте причини не ходити на роботу, берете відгули за власний рахунок, випрошуєте зайві вихідні чи ідете на лікарняний, аби лише побути вдома - шукайте інше робоче місце.
Не псуйте собі нерви і не витрачайте час на ненависну роботу. Шукайте нову і прислухайтесь до порад психологів, які допоможуть вас знайти роботу, що надихатиме.
Головне фото: work.ua