Потрібно виділятися: 3 ефективні поради від психолога, які допоможуть вам знайти роботу мрії

Бізнес та гроші
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Не знаєте як знайти роботу? Або як скласти ідеальне резюме, через яке за вами полюватимуть усі компанії світу? А, може, ви без поняття, як правильно поводитися на співбесіді, щоб не провалити її? Без паніки. Вся справа у підготовці та у практиці. Редакція HOCHU.ua ділиться 3 дієвими порадами психолога, які допоможуть вам у пошуках роботи.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

За останній рік багато українців втратили роботу. Конкуренція на ринку праці стала вищою, тому тепер як ніколи важливо правильно складати резюме та "продавати себе" на співбесіді. Психолог програми "Ранок Вдома" Наталія Підлісна каже , що пошук роботи не обмежується лише складанням резюме та вмінням щось добре робити. Виявляється, існують певні психологічні хитрощі, які допомагають не просто знайти роботу, а отримати вакансію мрії.

Related video
Як знайти роботу

Порада № 1. Думати як роботодавець

Перша порада психолога полягає в тому, щоб під час пошуку роботи думати як роботодавець, розуміти, кого він шукає, і мати уявлення про ринок праці. Тут також важливо бути в курсі того, чим займається компанія, де ви мрієте працювати: вивчити її сайт, історію та всю діяльність. Соціальні мережі допоможуть вам знайти інформацію і про потенційних колег.

Порада №2. Попрацювати над резюме

Друга порада полягає в тому, що якщо ваше резюме не отримує належної уваги з боку роботодавців, то потрібно його переглянути та доопрацювати. Психолог вказує на кілька найпоширеніших помилок, які можуть завадити вам у пошуках роботи.

Перша помилка полягає в тому, що ви не чітко визначили свою мету чи завдання. Наприклад, ви кажете, що вмієте працювати у продажах, маркетингу та адмініструванні одночасно. Це неправильне позиціювання.

Друга помилка — написання неефективного та шаблонного резюме, а також банального супровідного листа. Коли пишіть мотиваційні листи, потрібно чітко відповідати на запитання, чому саме ви повинні потрапити на цю посаду.

Третя помилка — це недооцінка чи переоцінка своїх навичок. Люди часто недооцінюють свої здібності чи, навпаки, переоцінюють їх. Це також може стати проблемою пошуку роботи.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Поради психолога, як знайти роботу

Порада №3. Соціальні мережі

Ще одна порада — не забувайте про соціальні мережі. Будьте обережні з тим, що ви публікуєте, тому що 90% рекрутерів при відборі кандидатів переглядають профілі у соціальних мережах. До того ж використовуючи соцмережі як майданчик для демонстрації своїх професійних навичок, ви можете зацікавити чимало компаній.

Також дізнайтеся, що таке синдром "відмінника" . Раніше ми розповідали, чим це загрожує і як його позбутися.