Як зібрати "тривожну валізку": нагадуємо список найнеобхідніших предметів

Важливо знати

Юлія Бражнік

Журналістка

Останнім часом росія активізувала обстріли всієї України — сигнали тривоги звучать практично щодня в усіх областях. Військові експерти зазначають, що ворог намагається використати всі сили, щоб знищити інфраструктуру нашої країни, посіяти паніку та зламати український народ, але в нього нічого не вийде. Наші хоробрі воїни захищають нашу країну, а завдання громадянського населення максимально подбати про себе. HOCHU.ua вирішив нагадати про те, що має зберігатися в "тривожній валізці" на випадок надзвичайної ситуації.

Якщо ваш "тривожний рюкзак" вже давно зібраний, але ви навіть не пам'ятаєте про його вміст, то варто перебрати всі речі та оновити. Можливо, потрібно випрати одяг, який у ньому зберігався, перевірити термін придатності продуктів, додати відсутні предмети.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Список речей, які повинні лежати в "тривожній валізі"

У ДСНС неодноразово нагадували та розповідали про те, які речі необхідно зберігати у так званій тривожній валізці. До речі, рятувальники наголошують, що для цього найзручніше брати міцний рюкзак до 30 л або спортивну сумку, а от валіза на колесах для таких цілей не підійде. "Тривожний рюкзак" має містити базовий набір предметів, які потрібні у разі надзвичайної ситуації:

  1. Важливі документи та їх копії. Зробіть заздалегідь копії всіх важливих документів: паспорта, посвідчення водія, свідоцтв про народження дітей, документів на нерухомість і так далі.

  2. Не забудьте покласти в рюкзак певну суму грошей та/або банківські картки.

  3. У "тривожному рюкзаку" мають лежати дублікати ключів від будинку і машини.

  4. Засоби зв'язку та отримання інформації. Це може бути радіо на батареях. Ви також можете купити дешевий мобільний телефон. Не забудьте зарядити його та покласти зарядний пристрій.

  5. Обов'язково візьміть ліхтарик на батарейках, сірники, запальничку та свічки.

  6. Також варто купити сигнальний свисток чи сигнальну ракету.

  7. Покладіть у рюкзак мультитул — пристосування, яке включає ніж, пилку, лезо, викрутку, ножиці тощо.

  8. Набір для шиття (нитки, голка) та міцний шнур довжиною 20 метрів.

  9. У рюкзаку має лежати мінімальний набір посуду, бажано металевий: чашка, тарілка, ложка. Також можна покласти казанок та турку.

  1. Одяг. Покладіть спідню білизну, шкарпетки, зручні штани та кофту, светр, плащ-дощовик, зручне взуття. Бажано, щоб речі не займали надто багато місця. Якщо у вас маленька дитина, то потрібно взяти змінні речі для неї, а також теплу ковдру.

  2. Засоби гігієни. Візьміть зубну щітку та пасту, туалетний папір, вологі та сухі серветки, засоби жіночої гігієни. Для маленької дитини, якщо потрібно, візьміть памперси, а також дитячі вологі серветки.

  3. Запас їжі на кілька днів. Це можуть бути консерви, крупи, солодощі.

  4. Аптечка. Важливо перевірити всі предмети в аптечці на термін придатності, зовнішній вигляд, наявність необхідних препаратів. Загалом набір аптечки повинен включати: бинти, лейкопластир, вату, йод, джгут, шприци, активоване вугілля, парацетамол та інші препарати.

  5. Запас питної води на 1-2 дні. Це дуже важливий пункт, тому його не варто пропускати.

Крім того, рятувальники рекомендують покласти в рюкзак карту місцевості, компас, блокнот, простий олівець. Загальна вага "екстреного" рюкзака не повинна перевищувати 50 кг.

Що покласти в "тривожну валізку", якщо у вас є діти

Ви також можете окремо скласти тривожну валізку на дитину. Якщо він школяр, то рюкзак може нести сам, якщо дитина зовсім маленька, то речі потрібно скласти в дорослий рюкзак. Цей список більше стосується продуктів, які потрібно взяти, якщо ви відповідаєте не лише за себе, а й за дітей. МОЗ України радить брати такі продукти:

  1. Для дітей молодшого шкільного віку потрібно приготувати 1-1,5 л чистої питної води на добу, а старшим дітям — 1,5-2 літри. Серед інших напоїв можуть бути пакетовані фруктові соки з розрахунку 200 мл на добу; пастеризовані молочні напої — 400-500 мл/добу.

  2. Обов'язково потрібно взяти очищені, вимиті та упаковані овочі та фрукти. Що стосується солодощів, то цукор та мед рекомендується брати з розрахунком 25 г на день. З сухих продуктів можна взяти сублімовані каші, супи швидкого приготування, сухофрукти, чай (1-2 пакетики на день). Також у міністерстві рекомендують взяти сир та оброблені м'ясні вироби.

  3. Цільнозернові продукти, горіхи та насіння. Це можуть бути несолоні крекери, житні або пшеничні хлібці — 50-100 г на день; хліб цільнозерновий — 50-100 г на день; злакові батончики злакові (з горіхами та фруктами) — 30-60 г на день; горіхи або насіння — 50 г на день.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про те, як спілкуватися із військовими, які повернулися додому. Психологиня дала корисні поради щодо спілкування з близькими.