"Хірурги називають його Tesla": завдяки волонтерам "Охматдит" отримав дорогезний апарат для складних операцій (ФОТО)

Важливо знати

Богдана Карц

Головна редакторка

Українці - надзвичайно сильна нація, яка ніколи не здається і не може лишатися осторонь, коли щось стається. Щодня ми демонструємо справжні дива згуртованості, розуміння та винахідливості, збираючи на необхідні речі буквально по копійці. Більш того, нам вдається підтримувати не тільки наших воїнів на передовій, а й лікарів - людей, які в будь-який час дня і ночі, в будь-яку пору року рятують життя.

Напередодні стало відомо, що київська дитяча лікарня "Охматдит" отримала дорогезний апарат для проведення складних операцій. Йдеться про розширювач ран від Thompson, який коштує 800 тис. грн. Його медзакладу подарував дитячий благодійний фонд "Good DoNations". 

Що це за апарат і чому хірурги називають його "Tesla в операційній", розповіла засновниця БФ "Good DoNations"Тетяна Сохар:

Нам вдалося ще одне маленьке диво: Good Donation придбав для клініки НДСЛ Охматдит  розширювач ран Thompson, що коштує 800 000 тисяч гривень. Хірурги називають його Tesla в операційній, бо ця ретракторна система:

 ⁃ круто скорочує час оперативного втручання;

 ⁃  підвищує ефективність хірурга,  зменшує фізичне навантаження на нього під час оперативного втручання;

⁃ знижує тиск на тканини пацієнта, що виникає при використанні традиційних  ранорозширювачів;

 ⁃ покращує  доступ до операційного поля.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Більш як половину суми, за словами Тетяни Сохар, вдалося зібрати завдяки меценатам. Однак це - лише базова комплектація апарату і благодійний фонд ще буде докуповувати необхідні додаткові елементи, аби збільшити його можливості.

Між тим, це тільки одна позиція з офіційного листа-запиту, який лікарня відправила благодійному фонду "Good DoNations". Там наголошують, що й надалі працюватимуть над збором коштів і робитимуть усе можливе для підтримки відділення ургентної хірургії.

Ми всі віримо в удачу, але декого з нас та наших дітей спіткають прикрі несподіванки. Краще сьогодні задонатити копієчку, ніж завтра за всі гроші світу намагатися розв'язувати назрілу проблему!

- додала засновниця БФ  Тетяна Сохар.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми ділилися історіями українок-медиків, які рятують життя на фронті. У будні ці жінки лікують пацієнтів у лікарнях, а замість відпочинку на вихідних — виїжджають у гарячі точки.