ТОП-10 варіантів перекусу для школяра: просто, ситно й смачно

Рецепти
526

Богдана Карц

Головна редакторка

У кожній школі свої примхи. В одній батьків просять не давати дітям із собою яблука і банани, щоб не прибирати шкурки й огризки, в інших потрібно приносити тільки воду, а годують дітей від одного до трьох разів. У третій діти виходять із класу, щоб можна було провітрити кабінет, і не можуть знайти місце, щоб перекусити. Ковбаса псується, масло в бутербродах тане, від печива і соків залишаються упаковки, а після сирків у шоколаді дитина не встигає вимити руки. Але батькам все одно доводиться викручуватися.

Ми пропонуємо вам досвід кількох мам, які щодня збирають дітей до школи. Загальне правило таке: перекус має зберігатися в пластиковому контейнері, до нього додається пляшечка з водою, пакунок вологих серветок (витирати руки до і після їжі) і звичайні серветки. Не зайвим буде і пакуночок із волоськими горіхами або мигдалем, а також жменя фініків без кісточок замість солодкого. Бутерброди при цьому краще робити маленького розміру, як канапе, - на один укус. І краще не використовувати ковбасу, швидкопсувні продукти, майонез і кетчуп. Крім того, бутерброд має бути закритим, щоб не забруднити зошити та одяг.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

То що ж можна приготувати, крім звичного хліба з сиром? Розповідаємо!

Фото: eda.show

№1. Маленькі сендвічі

Візьміть два шматочки батона, зріжте скоринку. Змастіть обидва боки плавленим сирком, на одну скибочку викладіть розрізані оливки і маленькі шматочки солодкого перцю. З'єднайте скибочки і розріжте навпіл. Вийде два міні-сендвічі, які можна їсти не дивлячись - скоринку вже зрізали. Сир та його похідні є найкращою начинкою для шкільного тормозка.

№2. Бутербоди з холодним м'ясом

Відваріть в овочевому бульйоні шматочок нежирного м'яса або індички. Відсудіть, акуратно наріжте. Далі намажте плавленим сирком два шматочки чорного або тостового хліба, на верхній покладіть шматочок м'яса і накрийте шматочком, що залишився. За бажання на м'ясо можна викласти скибочки солодкого червоного перцю, листок салату або пекінську капусту. Розрізаємо на 4 маленькі бутербродики.

№3. Булочка з куркою

У маленьких круглих булочках зрізати верхівку і вийняти м'якуш. Денце змастити тонким шаром вершкового масла. Начинити булочки сумішшю курячого філе, нарізаного шматочками, тертим сиром і зеленню, змішаними з ложечкою томатного соку. Посипати сиром, підрум'янити в духовці, за кілька хвилин до готовності накрити кришечкою - верхньою частиною булочки. Виходить щось середнє між піцою і гарячим бутербродом. Замість булочки можна використовувати невелику чіабату.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

№4. Сендвіч із язиком або тунцем

Відварити свинячий язик протягом години, почистити. Нарізати охолодженим. Змастити житній хліб сирком, посипати дрібно нарізаним кропом. Викласти шматочок язика, накрити сендвіч другою половинкою хліба. Добре, якщо в школі є місце в їдальні, щоб можна було спокійно поїсти. Іноді їсти доводиться в класі або на бігу. Тож головне - щоб їжа не псувалася і не мала різкого запаху.

Можна також приготувати сендвіч із тунцем. Тунець із консервів розім'яти з ложечкою вершків і викласти рибний паштет на хліб. Можна додати за бажанням лист салату або пекінської капусти.

№5. Яблучний конвертик

Можна давати в школу чищене яблуко або нарізане часточками. А можна піти іншим шляхом і приготувати яблучні конвертики. Листкове тісто нарізати квадратами, викласти начинку - половинку яблука або нарізане часточками. Додати трішки цукру та кориці за смаком. Якщо кориця не подобається дитині, можна "розвеселити" начинку родзинками або горіхами. Скласти конвертик. Щоб краї не розійшлися, змастити їх яєчним жовтком. Випікати за невеликої температури. З начинками можна гратися - банан, солоний сир навпіл із бринзою, солодкий сир із родзинками, тертий твердий сир із зеленню тощо.

Фото: eda.show

№6. Солодкий фруктовий пиріжок

Приготувати (або купити) дріжджове тісто і напекти маленьких пиріжків із солодкими начинками. Що менший пиріжок, то більше варіантів начинки (великий пиріжок може розвалитися або забруднити когось у шкільній штовханині). Наприклад, можна взяти абрикос, сливу, яблучне варення з горіхами та родзинками, пропущений через м'ясорубку чорнослив або фінік. З такими начинками можна спекти крихти-рогалики, схожі на ті, які продаються в магазині, але набагато смачніші. Або зробити ватрушки з сиром (у сир можна додавати бринзу, тертий сир, яйце, зелень).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

№7. Рятівний лаваш

Головне знайти сорт лаваша, який легко згортається. Начинки можуть бути найрізноманітнішими. Наприклад, сир, розтертий із вершками і ложечкою меду з ягодами або сухофруктами. Потрібно розрізати лист лаваша на 4 частини, викласти начинку, загорнути краї і згорнути рулети. Можна викласти начинку на цілий лист, згорнути і потім розрізати на рулетики. Як начинку можна використовувати вершковий сир із ягодами або омлет із додаванням зелені, шматочків шинки та солодкого різнокольорового перцю.

Спробуйте приготувати дитячий варіант гуакамоле. Якщо дитині сподобається, цей рецепт допоможе урізноманітнити шкільні перекуси: авокадо почистити, видалити кісточки, подрібнити в блендері. Дрібно нарізати сирий або запечений солодкий перець, додати сіль, трохи соку лайма, дитячий сирок.

№8. Печиво з м'яким сиром

Варіант нашвидкуруч, але від цього він не стає менш смачним. Беремо якісне пісочне печиво в пачках. Готуємо кілька видів начинки, хоча можна обійтися однією. Основа - дитячий сирок, сир або вершковий сир. У начинку можна додати родзинки, шматочки мармеладу або шматочки шоколаду. Викласти на печиво начинку, накрити печивом, викласти ще шар начинки і накрити зверху. Вийде щось на кшталт тортика. Як варіант - змішати основу з бананом (розім'яти виделкою) або печеним яблуком.

№9. Омлети з начинкою

Омлет необов'язково загортати в лаваш. Приготуйте звичайний омлет із начинкою: яйця збити з сіллю і перцем, підсмажити на сковороді тонкий корж, викласти начинку і загорнути рулет. Як начинку можна спробувати сир із зеленню, відварене філе курки, солодкий перець, оливки, обсмажені гриби. Остиглий омлет загорніть у лист пекінської капусти та упакуйте у фольгу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

№10. Піта з курячою котлетою

З курячого фаршу з яйцем і спеціями зліпіть кілька плоских круглих котлеток. Замість панірування можна використовувати кунжут. Заморозьте котлети, розморожуйте в міру необхідності й обсмажуйте або запікайте. Піту змастити сирком, вкласти лист салату, шматочок огірка й помідора, у центр покласти курячу котлету. Домашній гамбургер краще загорнути у фольгу або паперовий пакетик. Так його зручніше тримати в руці під час їжі.

Якщо проявити фантазію, можна продовжувати перелік. Домашні коржі з горіхами. біскотті, батончики з вівсяних пластівців з медом і горіхами, сирники (не смажені, а запечені в духовці), запіканки з яблуками. Не завадить і хрустка редиска або чищена нарізана довгими смужками морквина. Якщо дитина соромиться їсти, підкажіть їй, що в компанії їсти веселіше. Кладіть їй кілька запасних бутербродів, щоб вона могла пригостити друзів.

Раніше ми також ділилися рецептом неймовірної смакоти на сніданок. Пропонуємо спробувати вам приготувати смачний домашній паштет із крабових паличок. Такий перекус готується всього за 5 хв, зате він ситний і дуже апетитний!

Головне фото: eda.show