Експерти склали 14 дієвих порад, які допоможуть підготувати вашу дитину до школи. Отож, починайте вже! Раніше ми писали, як цікаво проводити літнє дозвілля, а тепер розкажемо, як попередити стрес 1 вересня і подальшого навчання за партами або он-лайн.
Щоб дитина не стресувала, коли чує про школу, а мала бажання туди іти, потрібно її правильно зацікавити, пише osvitoria.media. Аби допомогти в цьому питанні усім батькам України, освітяни разом із фіналістом премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 Андрієм Олійником розробили практичні поради, що сприяють натхненному і радісному навчанню школярів.
Порада 1. Імідж школи
Перше важливе завдання батьків — зняти страх дитини перед школою. Отож, потрібно створити позитивний імідж школи. Дитина буде хотіти вчитися і чекатиме 1 вересня, якщо розумітиме, що в школі цікаво, весело, будуть нові друзі та дуже хороша вчителька.
Порада 2. Хто такий учитель
Дитина має розуміти, що вчитель — це наставник, який допомагає, пояснює і розповідає цікаві пізнавальні речі. Вчителя потрібно поважати, а не боятися.
Порада 3. Гра в школу
Пограйте з дитиною в школу, де ви — вчитель. Придумайте діалоги, в яких навчите дитину вітатися, представляти себе і знайомитися з друзями.
Порада 4. Розпорядок дня
Привчайте дитину до режиму і створіть розпорядок дня. Так буде легше орієнтуватися, що робити після школи, коли гуртки, а коли — час дозвілля.
Порада 5. Спілкування
Якомога частіше спілкуйтеся з дитиною про школу. Це допоможе зняти напруження і зробить гарну уяву про це місце.
Порада 6. Про себе
Навчіть дитину знати не тільки пори року чи назви квітів, а обов'язково — власне ім’я та прізвище, імена батьків, домашню адреса, місто, країну, дату свого народження.
Порада 7. Правила
Дитина повинна знати, що в школі є правила, і кожен повинен сумлінно їх дотримуватися. Не муштруйте дитину, щоб вона боялася заборон, але поясніть, що хороша поведінка завжди отримає похвалу з боку вчителя.
Порада 8. Базові навички дитини
У 1 класі дитина повинна вміти зав’язувати шнурки, застібати/розстібати пасок, штани чи спідницю, переодягатися в спортивну форму тощо. Привчіть охайно складати свої речі, і нічого не розкидати по класу.
Порада 9. Самообслуговування
У 1 класі дитина повинна вміти самостійно іти в туалет і обслуговувати себе там.
Порада 10. Власні речі
Навчіть дитину розпізнавати власні шкільні речі. Вона повинна вміти збирати свій рюкзак після уроків, не сплутавши свої зошити чи олівці з чужими. Підпишіть одяг на внутрішніх етикетках, щоб учитель міг знайти власника у разі плутанини.
Порада 11. Імітація 1 вересня
Пограйте з дитиною в 1 вересня. Змоделюйте урок, перерву і знайомство з однокласниками. Навчіть дитину не боятися вчителя і гарно вести себе на уроці.
Порада 12. Дії під час повітряної тривоги
Порепетируйте з дитиною дії під час сирени. Якщо школяр уже може самостійно добратися додому, пройдіть маршрут до школи і покажіть укриття, де потрібно сховатися. Складіть разом тривожний рюкзачок і поясніть, що під час повітряної тривоги у школі треба неухильно виконувати інструкції вчителів.
Порада 13. Шкільні гуртки
Якщо дитина іде у 1 клас, їй потрібно звикнути до шкільного подвір'я та будівлі школи. Запишіть дитину на шкільні гуртки. Це допоможе швидше адаптуватися до школи.
Порада 14. Сепарація
Розкажіть дитині, що в школі вона буде без мами. Попросити допомоги чи поради можна у вчителя. І це — нормально. Розкажіть, що кожен може робити помилки на уроці, і це не проблема, адже в школу ми прийшли вчитися.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як відволікти дитину під час довгої дороги в автівці. Експерти назвали цікаві методи, які стануть в нагоді батькам.
Фото: Freepik