Час бути відповідальним: психолог Наталія Холоденко розповіла про стан “що робити?”

Особистісний розвиток
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Часто у житті бувають моменти, коли людина в розпачі, або стоїть на роздоріжжі свого вибору, і наче “застигла”, не знаючи, який наступний крок потрібно зробити, аби не нашкодити собі. Раніше ми писали, як знайти мотивацію під час війни, а тепер розкажемо, як розвіяти сумніви.

Доросла та відповідальна особистість має право сумніватися у чомусь і питати порад, але не залежати від стану “що робити?”, зазначає практичний психолог, кандидат філософських наук Наталія Холоденко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зі слів експерта, стабільне нерозуміння, як діяти далі, і що робити, — це позиція невідповідальної людини, яка веде себе, як дитина.

Це про дитячу позицію. Вона в нас може бути, але вона не повинна бути ключовою, тому що якщо з приводу абсолютно всіх життєвих питань ти ходиш і когось і щось питаєш, ти ніколи не стаєш відповідальним і дорослим, тобто ти живеш в ілюзії розвитку,

— зазначила Наталія Холоденко.

Психолог також додала, що ніхто зі сторонніх не зможе допомогти людині, яка хоче навчитися брати на себе відповідальність. Таке рішення може прийняти виключно сама людина.

Ти залежний, і ти будеш ходити до тих людей, які, власне, тебе будуть продовжувати тримати в цій залежності,

— резюмує психолог.

Відтак єдиний вихід зі стану “що робити?” — це прийняти рішення взяти повну відповідальність за свої дії та всі їхні наслідки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як підвищити свою самооцінку . Психологи дали дієві поради, якими може скористатися кожна людина.