Діти та книжки: як прищепити малечі любов до читання

Діти

Богдана Карц

Головна редакторка

Якщо ваша малеча прохолодно ставиться до книжок, краще почати вирішувати цю проблему ще змалку. Надихнути дитину читати в задоволення найкраще на власному прикладі. Як саме підійти до вирішення цього питання - розповідаємо.

З дитинства нам розповідали, що книга - це найкращий подарунок. Адже за паперовими палітурками  відкривається цілий фантастичний світ з дивовижними пригодами. Ти можеш потрапити у казку, мандрувати планетами, зустріти дивних істот та переживати історії разом з героями. Але як заохотити дітей до читання?..

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ось кілька порад, які допомагають привчати дітей до читання змалку:

В першу чергу, ніколи не змушуйте, тому що ефект буде протилежним і призведе до небажання брати книгу до рук.

  • Купуйте видання з яскравими картинками і не шкодуйте на це гроші, адже ці книги ви зможете перечитувати багато разів, а якщо вони вам будуть непотрібні, завжди зможете їх продати або ж віддати тим, кому вони будуть в радість.

  • Зведіть користування гаджетами до мінімуму. Багато успішних людей обмежували своїм дітям час за телефоном чи планшетом натомість дозволяли читати в необмеженій кількості.

  • Читайте разом:  уголос, в ролях, вчіть вірші, розігруйте сценки. Дайте зрозуміти, що читати - це не нудно, а пізнавально та весело. Заведіть зошит для обговорення: ставте запитання, прогнозуйте розвиток подій далі, спробуйте написати разом свою казку чи історію.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Дитяча література надзвичайно різноманітна. Можна підбирати літературу, виходячи з уподобань вашої дитини: тваринний світ, машини, космос, казковий світ принцес або лицарів тощо. Навіть якщо її цікавлять лише комп’ютерні ігри, є можливість придбати книги з улюбленими героями або комікси. Почати можна з графічних романів - об’ємних книг, де текст грає лише допоміжну роль, а сюжет передається через яскравий малюнок.

  • Відвідуйте разом із дитиною бібліотеки, книжкові ярмарки та книгарні. Часто там працюють люди, закохані у свою справу, які зможуть порадити цікаві книги та новинки. Дозвольте малечі самостійно зробити вибір: тоді є шанс, що обране буде прочитане.

  • Будьте наочним прикладом. Чим частіше у ваших руках буде книга, тим більше зростатиме цікавість дитини читати самостійно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, навіщо дитині спеціальні розвиваючі ігри і чому ними не треба нехтувати. До речі, такі ігри потрібно підбирати за віком малюка - так ви зробите велику послугу і собі, і власній дитині.