Дитина хоче нове хобі? Ось 8 порад, які допоможуть обрати спортивну секцію

Діти

Тамара Черкасова

Журналістка

Коли діти починають виявляти інтерес до спорту, хочеться не прогаяти цей момент і ще більше мотивувати маленького спортсмена. Хто знає – може, ваша дитина майбутня Еліна Світоліна, Жан Беленюк чи Ольга Харлан? Редакція Хочу ділитися 8 порадами, які допоможуть батькам та дітям обрати спортивну секцію.

Як вибрати спортивну секцію для дитини?

Перед тим, як робити вибір, варто звернути увагу на безліч факторів від рівня активності та фізичних особливостей дитини до ваших фінансових можливостей, пише Аctivity Нero.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Рівень активності дитини

Ваша дитина постійно бігає і любить бути серед інших дітей чи воліє проводити вільну наодинці? Якщо у вас енергійна та товариська дитина, подумайте про групові види спорту – футбол, волейбол або баскетбол. Якщо його не цікавлять контактні види спорту, то розгляньте секцію тенісу чи плавання.

Враховуйте фізичні особливості

Хоча багатьом командам потрібні різні гравці, беріть до уваги зростання вашої дитини і те, який вид спорту їй найкраще підходить. Наприклад, високих дітей найчастіше віддають на баскетбол.

Серйозно підійдіть до вибору тренера

Пристрасть до спорту може згаснути через погано підготовленого чи некомпетентного тренера. Для цього поспостерігайте за дітьми у команді – чи посміхаються вони, чи виглядають задоволеними? Не соромтеся ставити тренеру стільки питань, скільки дозволяє час. Якщо він дійсно зраджений своїй роботі, він з радістю дасть вам зворотний зв'язок.

Визначте формат занять

Деякі діти краще працюють у команді та відчувають менше стресу, ніж у індивідуальних видах спорту. А деякі – навпаки. Якщо ваша дитина більш самостійна, подумайте про такі види спорту, як теніс або бойові мистецтва, де діти змагаються віч-на-віч.

Спробуйте нове

Постарайтеся познайомити свою дитину з якомога більшою кількістю видів спорту, щоб вона могла зрозуміти, що їй цікаво. Зверніть увагу на поведінку вашої дитини під час кожного виду спорту і запитайте її, як вона почувається після гри.

Подумайте, які спортивні події любить ваша дитина

Деякі діти можуть просидіти весь футбольний матч, хвилюючись від початку до кінця, а інші можуть просто переключити канал. Швидше за все, якщо ваша дитина зможе подивитися всю спортивну гру від початку до кінця, їй може бути цікаво зіграти у неї.

Намагайтеся познайомити своїх дітей з якомога більшою кількістю спортивних трансляцій та зверніть увагу, які з них привертають їхню увагу. Запитайте дитину, що їй подобається в грі і чи може вона уявити себе, що грає в ту ж гру.

Враховуйте фінансове питання

Перш ніж ваша дитина вирішить стати зірковим захисником чи гімнастом, проведіть невелике дослідження витрат на цей вид спорту. Такі речі, як тенісні ракетки, футбольні бутси та трико, можуть виявитися дорожчими, ніж ви думаєте.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Подумайте, наскільки важливо для вас та дитини отримувати спортивні титули та нагороди

Деяким дітям особливо важко пережити поразку у команді, де є спільна відповідальність за успіх. З іншого боку, заняття спортом віч-на-віч, такі як теніс або гольф, пов'язані з особистими втратами. Дізнайтеся, з якими типами завдань може впоратися ваша дитина.

У будь-якому випадку важливо навчити дитину, що перемога – це ще не все. Вони можуть бути успішними, просто насолоджуючись грою, без титулів.

Раніше ми писали про те, як розпізнати панічну атаку у дитини та надати першу допомогу. Ці знання допоможуть вам легше впоратися зі стресовою ситуацією.