Чому дитину не варто ставити у куток: Дмитро Карпачов розповів про негативні сторони цього методу виховання (ВІДЕО)

Діти
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Чимало батьків свято переконані, що дітей потрібно виховувати точно так само, як і їх свого часу виховували батьки. Для багатьох це передбачає фізичний вплив на дитину (биття ременем чи щось у цьому роді), психологічне насильство (наприклад, образитися на дитину й не говорити з нею) та навіть залякування. Надзвичайно популярним є також метод виховання “поставити дитину в куток, нехай подумає, що зробила неправильно”. Чи можна так робити? Розбираємося у цій статті.

Всі крапки над “і” допоможе розставити популярний український психолог та незмінний ведучий проєкту “Супермама” Дмитро Карпачов . В одному з останніх випусків шоу він пояснив , чому дитину не варто ставити у куток.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Так, ставити дитину в куток, щоб вона приборкала свої емоції та зрозуміла, де помилилася - абсолютно неефективно та безглуздо, каже психолог:

Аби це покарання припинилося, дитина, звісно, скаже вам те, що ви хочете від неї почути. Але наведіть мені хоча б один приклад, коли, відстоявши в кутку, хтось змінив свою погану поведінку раз і назавжди. 
По-перше, діти дуже імпульсивні і їхні бажання та емоції набагато сильніші, а будь-які правила та заборони. По-друге, перебуваючи у стресі чи переживаючи негативні емоції, діти не здатні до аналізу. Єдине, що зрозуміє малеча, це те, що за погані вчинки вона знову стоятиме в кутку.

Саме тому, радить Дмитро Карпачов, батькам краще дати дитині заспокоїтися, а потім пояснити, чому так не можна робити. Такий метод буде набагато ефективнішим за банальне “поставити у куток”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, які неправильні установки про гроші діти часто отримують від своїх батьків. Експерт з психології наводить ТОП-4 фрази, про які варто забутися назавжди.