Гроші для дитини: скільки давати і з якого віку

Діти

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Навчити дитину фінансової грамотності без кишенькових грошей неможливо. При сучасному світі технологій давати власні кошти для дітей потрібно уже з 6 — 7 років, коли дитина іде у 1 клас.

Співзасновник дитячого садка Minipolis Любомир Кузюткін розповів, скільки коштів треба давати дітям, і з якого віку бажано це робити, пише biz.nv.ua. Експерт зазначив, що сучасне покоління, яке розбирається у смартфонах, дуже швидко зорієнтується у витратах і накопиченнях.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Любомир Кузюткін звернув увагу на те, що гроші на проїзд чи харчування не вважаються кишеньковими. Дитина повинна мати особисті гроші.

Кишенькові гроші — це кошти на те, що більшість батьків вважає нісенітницею, дурістю, шкідливою, непотрібною або переоціненою покупкою, марною тратою. Але батькам потрібно змиритися, що основну частину кишенькових грошей діти витратять на солодощі, снеки і напої...

— акцентував Кузюткін.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Додав, що такий досвід — це частина навчання і виховання грошового інтелекту. Батьки можуть підказати що купити але не забороняти і наказувати за покупки.

Якщо виховувати Грошовий інтелект з дошкільного віку, кишенькові гроші дитині можна видавати з того моменту, коли вона освоїть прості математичні операції з додавання і віднімання,

— сказав експерт.

Цікавтеся у дитини, на що витрачені кошти, хваліть її. Коли дитина щось купує — це перші кроки до її зрілості.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не давайте занадто великі суми, щоб дитина могла навчитися накопичувати. До першого класу школи це буде вже 50−100 гривень,

— резюмував Кузюткін.

Раніше ми писали, чому не варто ставити дитину в куток. Психолог Дмитро Карпачов розповів, що робити, аби приборкати погану поведінку.

Фото: Pinterest